Prachatice jsou lesem obklopené a nich žije mnoho zvěře. A tak děti měly možnost nahlédnout do tohoto zvířecího světa detailním pohledem myslivce. Jan Pěsta děti zaujal už ve dveřích. Přišel v typickém oblečení pro myslivce a hajné.

Pro děti si přichystal zajímavý program plný nového poznávání. Vyprávěl o lesích okolo Prachatic, o tom, jak chránit přírodu a zvířátka, která žijí v naší blízkosti. Vysvětlil, že zvířata po dobu zimy nemají dostatek potravy, a proto jsou v blízkosti lesa umístěné krmelce.

Do školky přinesl i několik parůžků a paroží a popsal, od koho pocházejí, jak je zvěř mění a jak se jednotlivé parohy počítají. Nechyběla ani názorná ukázka několika vycpaných zvířat, která děti mohly detailně prozkoumat. Osahaly i pravou kůži z jezevce. Na závěr nechyběla poznávací hádanka v podobě několika obrázků zvířat, která žijí v okolí. "Děti si osvojily nové znalosti o přírodě a o lesních zvířatech a užili jsme si hezké dopoledne. Odnesly si poučení, že ne všechno krmení pro zvířata může být bezpečné, popsala paní učitelka Marika Šmajclová.