Přijďte si zatančit v bílém písku pod nebem plných hvězd, pobavit se s přáteli, dát si párek v rohlíku pod palmami s úžasným Big Bandem Zatrestband a havajský drink u baru s třemi sestrami. Jako hosté přijedou z Francie zahrát úžasní Retour d'Este. Takhle zněla pozvánka na tančírnu v havajské stylu na zámku Kratochvíle.

„Téma organizátoři podtrhli výzdobou s havajskými věnci, náhrdelníky, palmami, květinami, pískem, občerstvením koblížky ve skořici, nebo blue Hawaii. Téma nebylo těžké ani pro návštěvníky, protože trik, sak, šátků, klobouků i šatů je nepřeberné množství a doplněno pak vše havajskými věnci se naplnilo nad očekávání,“ uvedla za pořadatele Hanka Rabenhauptová.

Třináctá Tančírna „havajská“ byla pro více jak 450 návštěvníků příjemnou příležitostí, jak si na Kratochvíli zkrátit dlouhou chvíli. Lucie, Hana Rabenhauptovy a Jana Lábrová opět pozvaly kapelu Petra Píši z Třeště Zatresstband a jako bonus francouzskou kapelu Retour d'Est. Obě sklidily velký aplaus. Od prvních tónů v půl osmé až do ukončení byl taneční parket zaplněn jak dospělými, tak i jejich dětmi.

Letos se navíc podařilo ještě něco mimořádného. „Organizátoři vytiskli vratné kelímky, snížit tak spotřebu odpadu o šest pytlů. To je skvělá zpráva,“ dodala Hanka Rabenhauptová.

Na skvělý večer na zámku Kratochvíle se díky podpoře města Prachatice mohli opět po roce vypravit nejen prachatičtí tanečníci, posluchači a hudebníci.