„V Mirovicích a Kájově havarovala osobní auta, v Sezimově Ústí se srazily dva osobní vozy a u Srlína havaroval kamion. Všechny nehody jsou bez zranění,“ zmínili hasiči na sociální síti X.

Krátce před půl osmou hlásila policie problémy v dopravě také u obce Přísečná na Českokrumlovsku, kde se v délce 371m vytvořila na silnici silná ledovka. Na místa řešili policisté nehodu dvou aut, obešla se bez zranění.

Šoféři hlásí náledí také na trase Malonty - Kaplice. Na místo míří vůz českokrumlovských silničářů.

K zásahu byli přivoláni potápěči a jeřáb.
Auto sjelo v Prachaticích do požární nádrže. Celé se potopilo

Další nehoda se stala po osmé hodině ráno na trase z Vimperka do Zdíkova. Z obou směrů se tvoří kolony, ale silnice je průjezdná. S náledím by měli řidiči počítat také na trase Vimperk - Kubova Huť - Strážný.

Podle informací silničářů jsou silnice na Prachaticku mokré po chemickém ošetření, sjízdné se zvýšenou opatrností. Místy je náledí. Počasí je ale proměnlivé a dešťové přeháňky doprovází silný vítr. Ve vyšších polohách Šumavy jsou přeháňky sněhové.

Podle meteoroložky Markéty Augustinové by už v nižších polohách jižních Čech měly vládnout teploty nad nulou. „Ve vyšších polohách se budou pohybovat kolem nuly a čekáme i místy nový sníh,“ dodala s tím, že v těchto místech se náledí tvořit může. Aktuální předpověď počasí najdete ZDE.