Hasiči museli v téměř plné výstroji plnit stanovené úkoly – roztažení a smotání hadic B, údery kladivem na hammerboxu, transport figuríny o hmotnosti 80 kg, přesouvání barelů s vodou dřevěným tunelem, překonáni tři metry vysoké bariéry a vytahování zátěže na konstrukci do výšky pět metrů. Závěrečnou disciplínou byl výběh do 8. podlaží výškové budovy. Právě tady se lámal chléb. Někteří hasiči zvolili volný výstup, jiní do osmi pater vložili vše, co jim zbylo. „Je to parádně připravená soutěž, ale fakt náročná. Nejhorší by výstup do osmého patra. Masakr,“ řekl pár okamžiků po skončení svého účinkování Michal Koranda z SDH Drunče na Jindřichohradecku. Výstup zvládl za 52 vteřin.

Na bezpečí hasičů dohlíželi lékaři ze strakonické ZZS. "Je to neskutečný fyzický výkon. Jsou fakt dobří," řekl na adresu závodníků vedoucí lékařka ZZS Zuzana Hornychová.

Z pozůstalosti fotografa Maxe Adlera.
RETRO: Poznáte předky? Fotky z pozůstalosti strakonického fotografa Maxe Adlera

Mezi účastníky byl také písecký Michal Brousil, který je v disciplínách TFA vítězem mnoha soutěží a zároveň i mistrem světa mezi profesionálními hasiči. „Dělat takový sport znamená mu podřizovat úplně všechno v životě. Představuje obrovské sebeobětování, vůli, stojí to strašně času, peněz, energie, života,“ řekl před závodem. Konkrétně TFA se věnuje osm let a každý rok se snaží posunout dál. Velkou výhodu pro něj, že je zvyklý od malička sportovat. K TFA ho přivedl kamarád.

Co se týká závodu jako takového, historicky poprvé byl pořadatelem krajského kola soutěže v disciplínách TFA územní odbor HZS Strakonice.

Pořadí nejlepších (celkový čas):
1. Michal Brousil (Písek) - 4:14,7 s
2. Ondřej Blažek (JH) - 4:42,9 s
3. Martin Mrzena (CB) - 5:11,3 s 

- Název TFA pochází z anglického Toughest Firefighter Alive a volně se překládá jako „nejtvrdší hasič přežívá“. Jedná se o nejtěžší hasičskou soutěž, která svými podmínkami simuluje práci hasiče při zásahu.
- Závodníci měli na jednotlivé disciplíny pět minut plus dvě minuty odpočinku.