Přechod na tuto verzi v minulém roce přinesl nejen nové, modernější rozvržení, ale především zlepšenou čitelnost na mobilních zařízeních (škálovatelnost). V rámci této verze domovské stránky byly některé oblasti (řidičské průkazy, registrace) rozšířeny, k rozšíření v jiných oblastech došlo v posledních několika měsících. Stále chyběla odpovídající nabídka pro naše české občany v okrese a sousedy v Jihočeském a Plzeňském kraji.

Okresní rada Sebastian Gruber vysvětluje: „S novou českou jazykovou verzí naší domovské stránky máme příležitost prezentovat okres v naší sousední zemi otevřeným a dynamickým způsobem. Jako okresní správa zaměřená na služby chceme českým občanům nabídnout širokou škálu možností, informací a interakce. Návštěvníci stránek najdou na našem webu spoustu informací o našem okrese, jeho zařízeních a jejich zaměření, histori, politice, kultuře, cestovním ruchu, ekonomikce a dalších tématech. “

Okres Freyung-Grafenau se nachází od pádu železné opony uprostřed Evropy v bezprostředním sousedství České republiky a Rakouska. Geografická jedinečnost okresu Freyung-Grafenau je jeho zvláštní poloha v oblasti tří zemí České republiky, Rakouska a Německa. Dobré vztahy s našimi sousedy nám otevírají další příležitosti a potenciál. Proto je nám kvalitní nabídka digitálních informací pro naše české spoluobčany a sousedy obzvláště důležitá. Na naší domovské stránce záměrně nevyužíváme software pro digitální překlad. Všechny texty přeložili česká kolegyně a stážisté z Jihočeské univerzity. Okresní úřad proto prosí každého, kdo by chtěl přespět k rozšíření obsahu nebo jeho zlepšení, aby nás kontaktoval na adrese homepage@landkreis-frg.de.

Karl Matschiner tiskový mluvčí