Historiky zvedají Steklého komedie o Petru Vokovi maličko ze židle, ale pro milovníky jižních Čech  je to pastva pro oči. V každém průvodci najdete, že obě veselohry se natáčely na zámku Červená Lhota u Deštné. Tam filmaři paradoxně umístili Vokovo sídlo. Ve skutečnosti mu nepatřila.  Ani využití dalších zámků si moc neláme hlavu s reáliemi. Vilém z Rožmberka  určitě nesídlil na zámku v Jindřichově Hradci, jehož arkády a nebo studnu na nádvoří Jihočeši poznávají.

Štáb Karla Steklého příběhy jihočeského šlechtice zasadil do jihočeské krajiny. Znalci Vltavy nebo Třeboňska to dobře vědí. „V úvodních minutách Svateb je nádherný záběr z Dunajovické hory, v pozadí jsou rybníky Kaňov a Rožmberk, pak je střih a vidíme Waldemara Matušku s kytarou u Červené Lhoty," uvedl Richard Lhotský 
z Třeboně.

Samotný král rybníků Rožmberk je ve  filmu také. Na břehu leží Miloš Kopecký se třemi dívkami ze svého fraucimoru a filozofuje o zvědavosti, touze po změně a lidských pudech. V pořadí druhém snímku se objevuje také most přes Starou řeku ve Staré Hlíně. Záběry jsou pořízeny proti proudu i po proudu.

Když se na Lhotu přijeli filmaři podruhé kvůli filmu Pan Vok odchází, kastelánem byl Miloslav Paulík. „Nejvíce si pamatuji herce Martina Růžka, strávil jsem s ním mnoho večerů při hovorech. Hodně ho zajímala památková péče. Jeho syn byl archivář," řekl Miloslav Paulík, který přesně ví, že zámek byl uzavřen.

Natáčelo se tu v několika místnostech, nádvoří, na mostě.  Pohyb návštěvníků tu nebyl možný. „Když se tu točily Svatby pana Voka, na Lhotě byl kastelánem pan Vrkoč. Ten je zajímavý tím, že sloužil ještě u posledních majitelů. Na zámku pracoval od roku 1925," uvedl Miloslav Paulík.

Filmaři měli na zámku uložené kostýmy, koně ustájili 
v hospodářských budovách. „Podobu zámku neměnili. Jen když potřebovali zakrýt novou dlažbu, přivezli trávu 
v balících," uvedl Miloslav Paulík. Vzpomněl si také, že odpočívárnu hercům zřídil 
v malé místnosti, která dříve bývala zámeckou pokladnou.

Ve druhém filmu figuruje postava Žabky, „Ikara", nevlastního Vokova syna, který chtěl létat. Hraje ho Václav Neckář. Po Třeboni se proslýchalo, že když plave v rybníku, dubloval ho nějaký kluk z Třeboně.  Kdo to byl, asi zůstane utajeno.

Uhlíř, vikář, loupežníci: role pro jihočeské herce

Jihočeský uhlíř Josef Bulík si bere jenu z dívek z Vokova fraucimoru. Oddává ho jiný jihočeský herec František Kokejl.Jihočeská herecká legenda Josef Bulík, který nás v srpnu navždy opustil, dostal v komedii Svatby pan Voka menší roli uhlíře. Také on musel podle děje překousnout, že mu jihočeský šlechtic přivezl do lesa 
k milíři nechtěnou manželku – jednu z dívek Vokova fraucimoru, kterých se Rožmberk chtěl elegantně zbavit. Uhlířova žena byla velmi silná, dokázala ohnout železo.

Josef Bulík si při zmínce 
o této  roli hned vzpomněl, že scéna s Milošem Kopeckým, který přijíždí v kočáře, se natáčela někde u Lišova na Českobudějovicku na polorozpadlém statku. „Bylo to krátké, za odpoledne jsme měli hotovo. Na plátně ta scéna může trvat asi dvě minuty," řekl dříve Deníku Josef Bulík.

Kostým odpovídal postavě –  režná košile, špinavá zástěra. A jak se Josef Bulík k roli vlastně dostal? Kromě toho, že se natáčelo na jihu Čech on se znal s režisérem Karlem Steklým. Objevil se v jeho filmových příbězích o Švejkovi. „Karel Steklý jezdil do jižních Čech pravidelně, měl tady kamarádky v Českém rozhlase, chodil také do divadelního klubu a samozřejmě i na naše představení," vysvětlil Josef Bulík.

Svatby pana Voka nabídly drobné herecké příležitosti i jeho jihočeským hereckým kolegům. Vikáře, který oddal uhlíře a dívku z fraucimoru, ztělesnil operní pěvec František Kokejl, rodák z Jihlavy, který zemřel v Českých Budějovicích v roce 1988. Hrál také mj. řezníka ve slavné pohádce Pyšná princezna. „O Frantovi bylo známo, že uměl dokonale německy," vyprávěl Josef Bulík.

Ve filmu je také scéna, kdy spadne strom přes cestu a tři loupežníci přepadnou vůz. Zpod plachty vyleze překvapivě Petr Vok, který lapky vyplísní slovy: „Bývali jste atrakcí a chloubou mých lesů." Dva z loupežníků představují jihočeští herci Zdeněk Jarolímek (mj. kostelník ve snímku Už zase skáču přes kaluže) a Josef Šebek, pozdější tvůrce plejády filmových roliček kriminalistů, číšníků či řidičů. Oba herci s jihočeskou stopou shodně opustili svět 
v roce 2010.