Strávil tam hodinu, celníci asi neměli Českou republiku v databázi a zapsali ho ručně. Lidé ve frontě na něj pokřikovali, ale povedlo se. Až na to, že v Namibii se jezdí vlevo, takže Tadeáše vytroubilo asi pět řidičů, když jel v protisměru.

Silnice jsou úzké, a tak opustil hlavní tah do města Windhoek. „Vrátil jsem se do města Oshakati, odkud jsem doufal, že najdu bezpečnější cestu na jih,“ popsal. Chyba lávky. Hned za městem došlo k incidentu. „U silnice na mě čekala banda pěti grázlů s kameny v rukách. Jeden z nich se mi za jízdy chytil řídítek mého Apache a pokoušel se mě z kola strhnout,“ vypráví. Zneškodnil ho pěstí, dalšího odkopl levou nohou. To už to ale vypadalo, že skončí na zemi.

Tadeáš Šíma
- Pětadvacetiletý cestovatel z Prachatic se vydal na expedici Na kole přes Afriku 27. listopadu.
- Za 7 až deset měsíců chce zdolat asi 17 tisíc kilometrů a chce dojet do Kapského města.

Rukou se naštěstí opřel o auto, které ho předjíždělo a jeho zvědavý řidič zpomalil. „S obrovským štěstím jsem kolo vyrovnal a všiml si, jak se za mnou rozbíhá chlapík s kamenem v ruce. Začal jsem zběsile šlapat, soustředil se na svůj pohyb, přikrčil se a modlil, aby mě ten balvan netrefil,“ popisuje hrůzný zážitek. Kámen zasáhl brašnu. Čtyři sta metrů po rovině byla před Tadeášem vesnice. „Nikdy jsem nevyvinul takovou rychlost,“ vzpomíná. Schoval se a čekal než dorazí policie. Ta mu pomohla dostat se do města Opuwo. „V kempu jsem situaci rozdýchával dva dny a chodil se dívat do města na ženy nahoře bez z kmene Himba,“ dodal.


Černé myšlenky jsou pryč a Tadeáš se z Oshakati vydal na jih kolem NP Etosha. Slony zase neviděl. Setkání s žirafou bylo náhradou. Do cíle, do Kapského Města, chybí asi 2 100 kilometrů.