VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sousedé z Rakouska chtějí stavět na Lipně

Linec – Deník OÖN informuje o záměru Dietmara Hehenbergera (52), podnikatele s nemovitostmi a tvůrce známého rodinného wellness-hotelu Guglwald v Schöneggu, vybudovat na Lipně „rodinný hotel" s asi 500 lůžky.

17.11.2015
SDÍLEJ:

Velké plány na lipenském břehu.Foto: Deník/repro

„Od otevření hranic před 20 lety vznikla na lipenském jezeře rekreační zařízení s asi 3500 apartmánovými lůžky, ale dosud žádný hotel," píše deník. Hehenberger, který vlastní delší dobu přímo na jezeře pozemek, by to chtěl změnit.
„Jednám s možnými provozovateli. Chtěl bych hotel vybudovat, ale ne vést sám, jen jako společník," říká. Investory už prý má, ale hledá další. Eventuálně by mohlo jít i o model „crowdfundingu", tedy finančního spolupodílení se řady menších subjektů. Projekt už prý dostal od politiků zelenou. „Začít se stavbou by se mohlo už do roka, ale nejsme ve stresu a nechceme nic dělat překotně," míní.
"Family Spa Lipno" by měla tvořit v první řadě rodinná apartmá po čtyřech lůžkách ve čtyřhvězdičkovém superior standardu . Polohu Hehenberger označuje za ideální, s bohatou nabídkou vodních i zimních sportů. Hotel by měl mít i vodní park a další zařízení volného času. Vzniklo by v něm kolem 80 pracovních míst.
„Stavební náklady by vzhledem k cenové výhodnosti českého prostředí obnášely jen 25 milionů eur, tedy asi ve čtvrtině ceny srovnatelného projektu v Rakousku," uvádějí OÖN z prohlášení Hehenbergerovy Diagu Immobilien GmbH. „Obzvlášť výhodné by byly provozní náklady, čímž by byl objekt pro investory velmi zajímavý. Propočítaný hospodářský výsledek by už při 60procentní obsazenosti byl kolem 23 procent. Ceny by ležely o 30 až 40 procent pod cenami německé a rakouské konkurence."

Registrační pokladny i pro taxikáře

Od ledna musí mít subjekty, které dosahují ročního obratu 15 000 eur, z toho více než polovinu v hotovosti, elektronické registrační pokladny. Firmy, které tuto povinnost nesplní do konce března 2016, nebudou finančně právně trestány, pokud do konce června důvod prodlení řádně nevysvětlí, píše linecký Volksblatt. V odůvodněných případech nebude podnikatel sankcionován až do poloviny roku.
„Registračními pokladnami chce vláda bojovat proti černému obratu a proti krácení daně," píše deník. Povinnost dopadá nejen na velkou skupinu gastronomů, ale také na lékaře, taxikáře, psychoterapeuty, fyzioterapeuty, právníky, notáře, zemědělce, lékárníky i prodejce potravin nebo knih. Od 1. ledna 2017 budou muset být registrační pokladny vybaveny ještě zvláštním bezpečnostním zařízením.
„Výjimky z povinnosti platí pro obraty dosahované ve volnosti, pod širým nebem. V rámci takzvaného pravidla ,holých rukou´ jsou z povinnosti elektronických kas vyjmuty obraty až do 30 000 eur ročně dosahované na veřejných prostranstvích, na místech bez vazby na pevné prostory apod., tedy například prodejci pečených kaštanů, vánočních stromků atd.," dodává Volksblatt.
Na jiném místě tento list informuje o raziích v šesti gastronomických podnicích v Tyrolsku, Solnohradsku a v Horních Rakousích. „Pomocí softwaru své skutečné obraty zkracovaly až o 25 procent. Kasírovaly tedy čtvrtinu peněz načerno," uvádí Volksblatt. Případ byl předán státnímu zastupitelství. Triky s kasami ušla rakouskému ministerstvu financí podle této zprávy za rok minimálně jedna miliarda eur.

Edita Gruberová zazpívá v Linci.Gruberová v Brucknerhausu

Sopranistka Edita Gruberová (68) bude 18. listopadu od 19.30 h hostem velké „belcanto noci" v lineckém Brucknerhausu.
V deníku OÖN mluví mimo jiné o svém mládí v bývalém Československu. „Odešla jsem odtud ve 24 letech, vlastně dva roky po dokončení studia, ještě před Pražským jarem 68. Špatná doba přišla teprve od sedmdesátých let, čemuž jsem byla svým způsobem ušetřena. Přesto jsme ale všichni tehdy byli nějak ustrašení – hlavně nereptat, radši být zticha, dělat, co se od nás vyžadovalo… Trvalo to dlouho, než jsem to překonala," říká.
List připomíná, že v březnu 1971 přišla ve vysokém stupni těhotenství do Vídně na Státní operu, a Edita Gruberová uvádí, že to bylo docela těžké. „Vydělávala jsem v rodině sama, měla jsem s sebou matku, manžel neměl zaměstnání… Byli jsme běženci, jenom na nás doma nepadaly žádné bomby jako na ty dnešní – to jsou opravdu chudáci, kteří teď přicházejí… Uprchlická tragédie je pro celou Evropu strašlivá věc, která v nás všech vyvolává velké obavy. Samozřejmě vystupujeme na benefičních koncertech, rozdáváme dary, ale při sledování diskusí politiků vzniká pocit, že oni sami nevědí, co dál. Odpověď znají jen nebesa…"
V Brucknerhausu vystoupí Edita Gruberová s Norimberskými symfoniky dirigovanými Peterem Valentovičem. První část koncertu je věnována dílům Donizettiho, druhá Bellinimu. „To jsou moji oblíbení skladatelé, kteří psali pro můj hlas. Za to jsem jim nekonečně vděčná," říká „slovenský slavík" nebo „královna koloratury", jak ji nazývají… (www.brucknerhaus.at)

Nena koncert odložila

Na 19. listopad chystaný koncert Neny v Pasově je odložen na 9. červen 2016. Jak informuje deník PNP, zpěvačka náhlé rozhodnutí odůvodnila „napjatou situací kolem uprchlíků" ve městě. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.
Město Pasov to prý vůbec nechápe., uvedl list a cituje Herberta Zillingera, mluvčího starosty: „Hala tří zemí sloužila k případnému přechodnému ubytování azylantů vždy jen tehdy, kdy nebyla zadána pro žádnou akci. Od začátku jsme jasně říkali, že město Pasov uzavřené smlouvy dodrží a všechna naplánovaná vystoupení se uskuteční."
Zillinger dále upozorňuje, že veřejný život ve městě není aktuální situací s běženci nikterak ovlivněn. Ke zvládání vln jsou v Pasově tři centra, mezi nimiž Hala tří zemí není.
Koncertní kancelář Forster zveřejnila prohlášení zpěvačky, podle něhož jim docházejí v posledních dnech a týdnech stále dotazy ustaraných fanoušků, zda se koncert v Pasově kvůli napjaté situaci s běženci vůbec uskuteční. V této souvislosti byla kancelář informována i o vyklízení ubytovacích prostor pro azylanty v hale o předminulém víkendu. „Po dlouhém rozvažování a přes skutečnost, že se situace aktuálně uvolňuje a město by halu podle plánu včas dalo k dispozici, a ačkoliv jsem se na show v Pasově ve čtvrtek velmi těšila, jsme se rozhodli koncert přesunout do příštího roku," uvádí Nena.

Užitečná hračka pro hasiče.Dron pro hasiče

Hasiči v Deggendorfu mají k dispozici k vyhodnocování velkých požářišť, ohnisek ohně či hledání osob multicopter Elis, dron, který „jako orel registruje sebemenší pohyb na zemi", píše PNP.
Zařízením vybaveným Full HD kamerou a termální kamerou mohou hasiči kontrolovat místa zásahů a vyhodnocovat nebezpečí ze vzduchu, uvádí list. Jedno nabití akumulátoru vystačí na 17 minut letu. Přístroj v ceně 14 000 eur jednotka pořídila kompletně ze sponzorských darů firem a institucí.

Autor: Vladimír Majer

17.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 12 200 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) kuchař - kuchařka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Škola s klidným a rodinným prostředím, příjemný pracovní kolektiv., Kontakt: , Jícha Zbyněk Mgr. et Mgr, tel.: 725349212, e-mail: reditel@zsamslenora.cz. Pracoviště: Základní škola lenora, okres prachatice, 384 42 Lenora. Informace: Zbyněk Jícha, +420 725 349 212.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Ostatní odborní pracovníci ve 100 Kč

Ostatní odborní pracovníci v oblasti sociální práce Pracovník v sociálních službách. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Farní charita Prachatice , VYHLAŠUJE VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA POZICI , "PRACOVNÍK V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH" , PRO DŮM SV. PETRA PRO MUŽE V ZÁBLATÍ (DSP), Požadavky: , SOU, SŠ , praxe v azylovém domě výhodou , bezúhonnost (čistý rejstřík trestů) , znalost práce na PC , přehled v oblasti poskytování sociálních služeb a v systému státní sociální podpory , manuální zručnost, komunikativnost, samostatnost, flexibilita , předpoklady k odpoledním a nočním směnám v azylovém zařízení , řidičský průkaz skupiny "B" (aktivní řidič) , ČID není překážkou , Uchazeči splňující podmínky výběrového řízení budou pozváni dne 30. července 2018 k ústnímu pohovoru., , Strukturované životopisy zasílejte do 27. 7. 2018 na e-mailovou adresu kontaktní osoby nebo poštou , na adresu azylového domu: Dům sv. Petra pro muže, č. p. 38, 384 33 Záblatí. , Všichni uchazeči budou do 2 dnů vyrozuměni o výsledku výběrového řízení prostřednictvím e-mailu. , Pracovní podmínky: , Pracovní pozice pracovník v sociálních službách , Pracovní úvazek DPP - Dohoda o provedení práce , Místo výkonu práce Dům sv. Petra pro muže v Záblatí , Mzdové podmínky při osobním jednání , Nabízíme zajímavou práci v malém kolektivu, profesní vzdělávání , Nástup 6. 8. 2018 , Po předchozí domluvě možnost prohlídky zařízení a seznámení se s provozem azylového domu. , Kontakt: , Bc. Pavel Pešek (vedoucí služby) - tel. 732 140 224, 388 310 979; vedouci.azyl.zablati@charitaprachatice.cz. Pracoviště: Farní charita prachatice - dům sv. petra, 384 33 Záblatí u Prachatic. Informace: Pavel Pešek, +420 732 140 224.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 18 000 Kč

Prodavači v prodejnách Prodavač-prodavačka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce : Hobbycentrum Prachatice, Práce i o víkendech., Vhodné i pro absolventy., Zájemci zašlou nejdříve strukturovaný životopis na e-mailovou adresu: vedeni@stabe.cz. Pracoviště: Hobbycentrum prachatice - stabe group s.r.o., Žernovická, č.p. 1281, 383 01 Prachatice. Informace: Martin Beránek, +420 605 299 820.

Výroba - Výroba Ruční balič 12 200 Kč

Ruční baliči Ruční baliči. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 40. Poznámka: Kontaktní osoba pan Troian Bedariev , tel.: 773 893 645, e-mail: bedariev.troian@gmail.com, Před prvním kontaktem nutno zaměstnavatele telefonicky kontaktovat. Pracoviště: Propset družstvo-provozovna, Nebahovská, č.p. 68, 383 01 Prachatice. Informace: Troian Bedariev, +420 773 893 645.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 23.–24. června 2018
1

Legální i zcela ilegální autohoničky a mexické sukně ve Strážnici: videa víkendu

Slavnost odhalení busty dirigenta Karla Ančerla (+ 1973) v rodných Tučapech na Soběslavsku.

EXKLUZIVNĚ: Do Tučap se vrátil dirigent filharmonie

OBRAZEM: Čapí mláďata už zdobí kroužky

Českobudějovicko - Postavit žebřík, vylézt nahoru, někdy i pěknou výšku, zkontrolovat čapí mláďata, dát jim na nohu kroužky, slézt, sbalit žebřík a jet dál.

OBRAZEM: Vimperské Rákosníčkovo hřiště je otevřené

Vimperk - V neděli 24. června od deseti hodin mohly první vimperské děti na nové Rákosníčkovo hřiště u řeky Volyňky.

KreBul představil své programy

Prachatice - Dobrovolnické centrum Prachatice, jehož zřizovatelem je KreBul, o. p. s., se zúčastnilo Konference k rozvoji dobrovolnictví, kterou pořádalo Komunitní středisko KONTAKT Liberec, p. o. a HESTIA – Národní dobrovolnické centrum, z. ú. Konference se pořádala ve dnech 20. a 21. června v Lidových sadech a tématem bylo „Dobrovolnictví, mezigenerační a komunitní vztahy“.

Krásky z Brazílie, Kostariky i Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny E

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT