Se 292,8 metru je nejvyšší budovou v Bavorsku a třetí největší telekomunikační stavbou v SRN po Berlíně a Frankfurtu. Pro srovnání – olympijská věž v Mnichově má ,jen´ 291,28 metru."
Každý den o víkendu smí nahoru na plošinu ve výšce 189 metrů z požárních důvodů jen omezený počet lidí – denně maximálně 330, vždy na 40 minut. Je to vzácná příležitost, provoz otáčivé restaurace na věži byl zastaven v roce 1993. „Stálé znovuzpřístupnění by podle vlastníka stálo miliony," uzavírá PNP.

Vyhazov za šátek

25letý řidič autobusu linecké hromadné dopravy byl propuštěn za to, že se odmítal zříci červeného „pirátského" šátku na hlavě při práci, napsaly OÖN. Nejdříve nosil černou pásku, která mu držela bujnou kštici, v srpnu ji vyměnil za šátek. Proti vyhazovu se bránil žalobou. Jeho právní zástupkyně v zákazu viděla nepřípustný zásah do osobnostních práv svého mandanta a navíc nerovnoprávné zacházení, protože ženám jsou takové úpravy dovoleny. Pracovní a sociální soud dal ale zapravdu zaměstnavateli, že šátek „nepasuje s celkovým vzezřením" řidiče. Upřednostnil jako oprávněný podnikový zájem na tom, aby zaměstnanec nevykonával službu s tak nápadnou pokrývkou hlavy. Takový „módní doplněk" podráží působení uniformy, která má vyzařovat autoritu, řekl soud. Odvolání řidiče odmítl vrchní zemský soud.

Drahé jídlo v Rakousku

Potraviny jsou v Rakousku průměrně o čtvrtinu dražší než je průměr Evropské unie, napsal linecký Volksblatt z údajů Eurostatu. Cena potravin a nealkoholických nápojů je tu vyšší dokonce o 124 procenta. Jen v Dánsku je ještě dráž. „Kvalita produktů nebyla do tabulky zohledněna," píše deník.
U chleba, moučných výrobků, masa, ryb, mléka, sýrů, vajec a zeleniny se rozpětí cen v EU loni pohybovalo od 61 procent průměru v Polsku po 139 procent v Dánsku. Ceny alkoholu a tabákových výrobků se lišily až trojnásobně. Nejvyšší byly v Irsku – 170 procent, nejnižší v Bulharsku 57 procent. Podle Eurostatu jsou rozdíly především způsobeny zdaněním.
Ošacení je nejdražší ve Švédsku – 121 procent průměru, nejlevnější v Maďarsku – 70. „U zábavní elektroniky vede cenový oblouk od 85 procent průměru EU v České republikce po 116 procent na Maltě," pokračuje Volksblatt. Česko vede ještě v ceně privátních dopravních prostředků (75 % průměru), když na druhé straně je Nizozemsko se 117 %. Cenové rozdíly jsou enormní i u restaurací, kaváren, penzionů – od 46 % v Bulharsku ke 147 % v Dánsku. „Všeobecně jsou ceny v Rakousku se 107 procenty průměru EU v horní třetině. Dražší je nakupování v Dánsku – 138, Švédsku 125, Finsku 123, Británii 122, Irsku 121, Lucembursku 120, Nizozemsku 111, Belgii 109 a Francii 108. Levněji je v Německu a v Itálii – 102 %, nejlevněji v Bulharsku – 48 %.