„Největší zima byla v noci na středu, kdy jsme mohli vyrobit taky největší množství sněhu," uvedl mluvčí Skiareálu Lipno Jiří Falout. V provozu bylo všech 42 sněžných děl a kanonů. Zasněžují novou Jezerní sjezdovku, dále sjezdovky Spojovací a Dámskou. Dvě děla chrlila sníh ve Fox parku.

„Sezónu ve Skiareálu Lipno zahájíme ihned, jakmile to bude možné a stav sjezdovek splní přísná kritéria k lyžování. Upřednostňujeme kvalitu zasněžených sjezdovek a raději pár dnů počkáme, aby letošní první lyžování bylo co nejpohodlnější a dokonalé," vysvětlil Jiří Falout.

Pokud budou nadále vhodné podmínky k zasněžování, sezóna by měla být zahájena příští týden. V sobotu 20. prosince se pak mohou lyžaři těšit na celodenní zábavný program v rámci Slavnostního zahájení zimní sezóny. Na děti čekají pohádky a zábavné soutěže, na rodiče adventní koncert. Lyžaři dostanou i malý dárek – od 11 do 13 hodin se mohou zúčastnit zdarma lyžařské výuky prestižní lyžařské školy Skischool Lipno.

„Pokud to podmínky dovolí, tak samozřejmě lanovky spustíme dříve, než plánované Slavnostní zahájení sezóny," dodal Jiří Falout.