Zadov - Má 70 cm sněhu, z toho 3 cm nového – jede tu 7 lanovek ze 7. Cena celodenního skipasu pro dospělého činí v hlavní sezoně 540 korun. Vleky jsou v provozu denně od 8.30 do 16 h, večer od 18 do 21 h.
Areál Zadov prožívá jeden z nejlepších začátků sezony. „Jsou tady pro sjezdaře super podmínky. Dlouho nepamatuji tak skvělé Vánoce. Je dost přírodního sněhu, takže ideální stav,“ neskrývá spokojenost Luděk Sáska, ředitel areálu Zadov.

Kvilda – Najdete tu 80 cm sněhu (5 cm nového). Jede 7 lanovek ze 7. Cena celodenního skipasu pro dospělého činí 350 korun. Vleky jezdí denně od 9 do 16 h, večer až do konce roku od 18 do 21 h. V Kvildě panují ideální podmínky a provozovatelé vleků jsou nadmíru spokojeni. „Podmínky jsou tu nyní jako v únoru. Jedou všechny vleky, na sjezdovkách je dost sněhu a na čtvrtek v noci napadlo pět centimetrů prašanu,“ hlásil Richard Jirouš, vedoucí provozu Ski Kvilda.

Lipno – Za jednodenní skipas v TOP sezoně zaplatíte 750 korun, od 7. ledna do 3. února 710 korun a po skončení jarních prázdnin, od 18. března, 500 korun.

Areál je denně otevřen od 8.30 do 16 h, večer se lyžuje od 18 do 21 h. Otevřeno je 10,8 km sjezdovek, zavřená zatím zůstává Střecha a Bambini Park.

„Zatímco ve středu jsme si dosyta užívali horského slunce, v noci na čtvrtek začalo sněžit a do rána napadlo do 5 centimetrů čerstvého sněhu,“ řekl Martin Řezáč z Lipno Marketingu. „Na sjezdovkách panují vynikající podmínky a čerstvý sníh zlepší kvalitu běžeckých stop na Lipensku.“ „Je tu super upravená sjezdovka, prostě paráda,“ pochvaloval si lyžovačku na Lipně Ludvík Novotný z Frymburka.

Po silvestru si můžete protáhnout těla a vydat se od 10 do 16 h na Stezku korunami stromů na novoroční výstup, kde nebude chybět novoroční punč, hudební doprovod, zimní kejklování a pamětní list pro každého účastníka. V sobotu 6. ledna pořádá skiareál Lipno Den s handicapem, kdy zdarma zapůjčuje pomůcky na lyžování.

Hochficht – Na Hochfichtu panují nejlepší sněhové podmínky na Šumavě a na sjezdovkách leží až 125 cm sněhu.

Otevřeny jsou kompletně všechny sjezdovky o celkové délce 21 km, což je nejvíce na „českých“ horách. V provozu jsou všechny lanovky a vleky.

Monínec – V areálu poblíž Tábora je díky umělému zasněžování živo už několik týdnů, ale čtvrteční nadílka přírodního sněhu pochopitelně udělala jeho provozovatelům radost. Potvrzují to i slova Radka Poláka, mluvčího tamního skiareálu.

„V současnosti jsou tady pro lyžování velice vhodné podmínky. Výška sněhu, který je kombinací technického a přírodního sněhu, se nyní na sjezdovce pohybuje v průměru okolo 40 až 50 centimetrů. V provozu jsou jak hotelová, tak hlavní sjezdovka dlouhá 1,2 kilometru,“ informoval s tím, že lyžování na hranici jižních a středních Čech opravdu táhne. „Naše ubytovací kapacity jsou v podstatě plně obsazeny,“ dodává.

Areál je otevřený denně od 9 do 16 hodin, na hlavní sjezdovce si navíc mohou lidé užít populární večerní lyžování od 18 do 21 hodin.

Cena jednodenního skipasu je zvýhodněna koupí přes e-shop areálu. V takovém případě stojí 545 korun, přímo na pokladně areálu pak 595 korun. Rodinný skipas (dospělý a dítě) je možno si přes e-shop pořídit za 945 korun a u pokladny za 1045 korun.

Tipy pro běžkaře:
Lipensko: Stopy jsou upraveny na Schönebenu a okolo Sternsteinu, okruh Frymburk – Lipno okolo Kaliště je sjízdný, ale místy jsou zhoršené úseky s kamínky a vyjeté koleje od aut. V běžeckém areálu Schöneben u hraničního přechodu Zadní Zvonková jsou běžecké stopy ve výborném stavu, denně je upravováno 79 km stop pro klasiku i bruslení.

Kvildsko: Přímo z obce, kam se motoristé dostanou od Vimperka a je zde dostatek parkovacích míst, vede několik stop. Klasikou míří z Kvildy na Prameny Vltavy a zpět. To zvládne každý a je to 12 kilometrů. Ti zkušenější to mohou vzít z Pramenů Vltavy na Černou horu, Filipovu Huť a do Kvildy. Je to 20 kilometrů.

Zadovsko: Výchozím bodem je stadion na Churáňově, kde je parkoviště. Sem se motoristé dostanou z Vimperka přes Zdíkov nebo Stachy. Začátečníkům slouží okruh po churáňovských loukách. Je to po rovince, vede kolem meteostanice s výhledy. Zkušenější vyrazí z Churáňova na Zlatou studnu a před ní odbočí na Přilbu. Odtud je veden okruh na parkoviště na Pláních. Odtud se dostanou spojkou zpět na Churáňov.