V úseku ze Soumarského mostu do Pěkné musejí vodáci mít platnou registraci. Podle Jana Dvořáka, mluvčího Národního parku Šumava, je registrace spuštěna a zájemci si mohou vybrat termín. Poplatek za splouvání se oproti loňsku nemění. Při elektronické rezervaci předem vyjde jedna loď na 500 korun,v případě rezervace na místě je o stokorunu dražší.

Jaký byl rok 2017:Teplou Vltavu splulo 2119 lodí.
Zákaz splouvání byl stanoven na 47 dní.
Splouvání bylo možné 163 dní.
Registrace na: www.npsumava.cz.

Během května bude možné Teplou Vltavu splouvat v době svátků a víkendů. Od června do října každý den. „Dodržení časového plánu platí pro skupiny s průvodcem i bez průvodce. Skupiny bez průvodce musejí při stavu hladiny vody 50 až 61 cm dodržovat čas vyplutí a doporučujeme dodržovat čas dojezdu na jednotlivá odpočinková místa, aby nedocházelo ke slučování skupin,“ vysvětlil Jan Dvořák.

Dvacetileté studentky Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity Klára Koutská (vlevo) a Daniela Hofmannová si v úterý dopřály piknik na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích.
Teploty v úterý přelezly dvacítku

Zároveň upozornil, že pokud je splouvána řeka už z Lenory a navazuje na úsek ze Soumarského mostu do Pěkné, musejí si vodáci naplánovat časovou rezervu. „Rezervaci si včas vyzvednout a dodržet hodinu vyplutí ze Soumarského mostu,“ řekl.