Pro zeměpisně naladěného diváka je seriál malým šumavským bedekrem. V epizodách „vystupují" Kašperské Hory a okolí, Klatovy, Modrava a okolí, Srní a okolí, Prášily a okolí, hrad Klenová aj. Lokací byly stovky. V 16 dílech seriálu hrálo celkem 248 herců a desítky místních obyvatel. Vzhledem k potřebám scénáře nešlo vždy dodržet reálné názvy míst, kde se točilo. Např. scéna, která se v ději odehrává na poště v Hartmanicích, vznikla v Kašperských Horách. V tomto městečku štáb točil prakticky všude: na policejní stanici, která je v současnosti nejslavnější v Česku, v hotelu Kašperk, na radnici, na poště nebo v hospodě Pod Věží. Seriálu posloužil např. ranč Vogelsang u Podlesí nedaleko Kašperských Hor. „U nás se odehrával celý jeden díl a točily se tu i další scény. Na vysílání jsem měl řadu ohlasů.

Na díl, kde otrávili koně a zavřeli exmanželku, reagovalo mnohem méně lidí než na scénu, kdy jsem měl ranč prodat doktorovi. To mi tři dny zvonil telefon a lidé se mě ptali, co mě to napadlo," uvedl majitel Vogelsangu Roman Halbhuber. Nejobtížnější byla scéna s mrtvým koněm. Bylo to koncem května, dva stupně nad nulou a celý den hustě pršelo. Déšť se občas měnil v poletující vločky sněhu. Veterinář ze Sušice musel koně několikrát uspávat, protože „mrtvý" se v ledovém dešti neustále probouzel.

Jana Boušková v roli šumavské pošťačky.Chalupa pošťačky Válkové (200 let staré stavení) stojí na Hrádkách u Srní. Režisér Jaroslav Soukup šumavský dům znal stejně jako jeho majitelku Pavlu Zielinovou, která během natáčení zemřela. „Příbuzní nám vyšli vstříc a umožnili pokračovat v natáčení, za což jsem jim vděčný," řekl režisér.

Na Filipově Huti nedaleko Modravy filmaři použili mj. domek modravského starosty Antonína Schuberta, který zde bydlí s partnerkou Annou Šmítkovou. Některé scény vznikly v jejich kuchyni.

Roli náčelníka Horské služby Šumava nemohl režisér Soukup dlouho obsadit. Nakonec ji svěřil bývalému hokejistovi Davidu Pospíšilovi, který hrál za Pardubice či Plzeň a dnes je televizním hokejovým expertem. „Je to poprvé, co v českém seriálu hraje bývalý profesionální hokejista," řekl režisér Soukup.

V seriálu si zahrála v komparzu řada obyvatel Klatovska. Například legendární šumavský učitel Emil Kintzl. Jeho postavu ztělesňuje Ladislav Mrkvička. Na obrazovce se osobně objevil i Emil Kintzl jako anonymní strávník v jídelně. „Režisér Soukup dal panu Mrkvičkovi přečíst knihu o mně a pak jsme si ještě popovídali, aby poznal moji letoru. Jak mě má hrát, jsem mu ale neradil, to on musí vědět líp. Jen jsme se spolu na památku vyfotili," dodal. Jedna z prodavaček konzumu na Srní byla inspirací pro roli prodavačky Katky Nováčkové, kterou hraje Táňa Medvecká. V Srní produkce „vytěžila" hlavně místní konzum, hotel, poštu. V recepci hotelu šéfovala Dagmar Čárová jako Bláhová. Pocházejí odsud scény s Petrem Olivou, který jako „kovboj" Čechoameričan Jan Zdražil najde smrt v hotelovém pokoji.

Natáčelo se na netradičních místech, třeba v originálním generálském bunkru na břehu reky Křemelné, který byl vybudován v 50. letech minulého století, kdy se část Šumavy měnila na zapovězený vojenský újezd. Dramatický požár stodoly se nakonec musel pořídit mimo Národní park Šumava. Filmaři objekt postavili v Platoři u Bohdašic, kde nehrozilo rozšíření plamenů požáru. Asistovali u toho dobrovolní hasiči ze Srní a Dlouhé Vsi.

Při letním natáčení v šumavských lesích štáb seriálu trpěl nálety komárů a tiplic. Nejhorší byly noční scény, kdy světla přitahovala mraky komárů, a ti útočili na filmaře a herce. Produkce proto musela zajistit bednu sprejů proti komárům.

Policie ModravaPolicie Modrava (2015)DĚJ: Hlavní hrdinkou seriálu TV Nova je kriminalistka Jana Vinická, která přichází z města na venkov a přijme místo velitele policejní stanice na Šumavě. Musí se vyrovnávat s počáteční nedůvěrou kolegů. Jana je ale vtipná a inteligentní. V každé epizodě řeší nový případ, na jehož pozadí prožívá soukromé vztahy. Děj doplňují svérázné figurky horských obyvatel. Mísí se v něm napětí a tajemství s lidskými osudy v reálech a exteriérech Národního parku Šumava.
Režie: Jaroslav Soukup
hrají: Soňa Norisová (kpt. Jana Vinická), Jaroslav Satoranský (mjr. Koutný), Filip Tomsa (por. Kamil Sedláček), Zdeněk Palusga (por. Vlasta Nováček), Jan Monczka (nadpor. Karel Franc),
Jaroslava Stránská (strážmistr Lucie Krásenská), Michal Holán (por. Votava zvaný krásný Jája),
Jana Boušková (pošťačka Válková, Janina teta), Taťjana Medvecká (Katka Nováčková, prodavačka v konzumu), Matěj Dadák (podpor. Pepa Vítek), Martin Davídek (doktor Beneš),
Dagmar Čárová (recepční hotelu), Ladislav Mrkvička (učitel Emil Kintzl), Jan Pohan (mjr. Racek)