Vzniklý rozdíl uhradí zřizovatel nemocnice, jímž je Jihočeský kraj. Ředitel táborské nemocnice Ivo Houška rozhodnutí krajských zastupitelů vítá. „Je to pro nás významná pomoc. Nemocnice dává dalších 12 milionů na vybavení a projektovou část,“ sdělil. Atypická trojúhelníková budova o třech patrech by měla vyrůst v areálu táborské nemocnice do jara roku 2020.

NA ZELENÉ LOUCE
Náklady na její stavbu se šplhají ke 166 milionům, z toho 75 milionů pokryje evropská dotace. „Shodou náhod mají evropské fondy jednu z prioritních os na podporu změn psychiatrické péče, kdy se pacienti z ústavů mají léčit více v blízkosti svých domovů. Proto také chtějí podporovat komunitní a stacionární péči,“ komentoval již dříve ředitel nemocnice Ivo Houška plánovanou stavbu.

V rámci projektu nově vznikne stanice s 15 lůžky pro akutní situace s intenzivní péčí a 25 lůžek s psychoterapeutickým a rehabilitačním programem. Lůžkovou část doplní denní stacionář. V novém pavilonu by měli najít práci 4 lékaři, 16 zdravotních sester a 2 sanitáři. „Předpokládáme, že u nás zůstanou současní pracovníci psychiatrie, nové chceme dojednat před dokončením stavby,“ řekl Ivo Houška.