Setkali se osobně s papežem. Ve středu 13. prosince se jihočeská delegace zúčastnila ve Vatikánu generální audience se Svatým otcem.

Kromě českobudějovické diecéze v čele s biskupem Vlastimilem Kročilem se na pouť do Vatikánu vydali i člen krajského zastupitelstva František Konečný, primátor města Jiří Svoboda, hokejista Roman Turek nebo ředitel centra Arpida pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením Marek Wohlgemuth, který spolu s žákem Martinem Mikešem předal Svatému otci dar v podobě obrázku s věnováním a perníček od dětí z Arpidy. „Bylo tam tolik lidí. Říkal jsem si, že bude vítězství, jestli papeže Františka vůbec zahlédnu. Ale on prošel celou aulou, objímal se s lidmi, setkal se s Martínkem, pozdravil se s jeho rodiči, dokonce řekl jeho sestře vtip. Bylo vidět, že se zajímá o člověka,“ vypráví pár dní starý zážitek Marek Wohlgemuth.

Hlava církve převzala dar i z rukou ředitele Budějovického Budvaru Petra Dvořáka. Přijeli s ním také tiskový mluvčí Budějovického Budvaru Petr Samec a sládek Adam Brož. „Byla to pro nás veliká čest, že papež dar přijal,“ říká Petr Samec. Ležáku klasického Budějovického Budvaru požehnal v září sám biskup. Várka pro papeže byla udržovaná zvlášť. Minulý týden ji stočili do 122 litrových lahví ze skla se speciální etiketou. „Přímo do rukou dostal láhev ve speciálním balení, zbylé převzali ve vatikánském skladu,“ vysvětluje mluvčí.

S delegací přijela také Jarmila Vrzáčková z třebíčského domova pro seniory, které se tímto splnil životní sen. Papež požehnal její rodině a seniorku objal.