Paní Emílii je stejně jako republice
Velikou oslavu narozenin připravili zaměstnanci Domova pro seniory v Kaplici na významnou událost. Paní Emílie Tetourová, která v domově žije, dosáhla obdivuhodného věku 100 let.
Snad ještě obdivuhodnější je její kondice a vitalita. Na sluníčko ven, kde se ráda vyhřívá, dojde sama, i když pro jistotu s doprovodem. Emílie Tetourová se narodila 3. září roku 1918 ve vesnici Ostrá v Polabí. Během života se se svou rodinou přesunula na Kaplicko, kde žila a pracovala, bydlela například i v Pořešíně.
„Paní Tetourová má pozoruhodně zdravý kořínek,“ říká sociální pracovnice Michaela Jarošová. Ve vzpomínkách paní Emílie zůstalo pevně zakotvené její působení v Č. Budějovicích: „Pracovala jsem v Koh-i-nooru v balírně, moc se mi tam líbilo.“ (zuky) Foto: Domov pro seniory Kaplice