V 9.30 blokovalo devět osob, mezi nimi i předchozí aktivisté, okruh u nádraží. Policie průjezd uvolnila v 10.15. Ve 12.15 stejní lidé zablokovali okruh ještě jednou na jiném místě, dva se znovu přilepili k vozovce. Kolem 12.40 byla i tato blokáda ukončena, dva aktivisté byli nakrátko zadrženi.

Symbolicky obsadili...
Od sousedů: Aktivisté obsadili vilu ruského oligarchy

"Už jsme zkoušeli všechno možné: petice, demonstrace, rozmluvy s politiky. Nic nefungovalo, fosilní ničení pokračuje. Narušovat všední dny je jediná možnost, vědě ještě zajistit vyslyšení. Proč nikdo neinformuje, co znamená muset žít na světě o tři stupně teplejším?! Proč nepíší žádné noviny, kolik miliard lidí už tím bylo vyhnáno z domovů?" uvedla aktivistka a chemička Caroline Thurnerová.

OÖN dodávají, že "Poslední generace" řadu dnů vyzývá spolkovou vládu, aby se "věrohodně přihlásila k dodržování základů našeho života a tím rakouské ústavy a vyhlásila jako první konkrétní krok pro celé Rakousko zákaz ,hydraulického štěpení´". Pokud nebudou tyto požadavky splněny, ohlašují aktivisté pokračování a rozšiřování nenásilného odporu.

Český řidič si trochu připil

V sobotu odpoledne přistihla policie v St. Georgenu na Gusném (okr. Perg) 50letého českého řidiče s téměř třemi promile alkoholu. Šoférovi za ním byla nápadná jeho klikatá jízda a informoval policii. Alkotest u něho ukázal 2,94 promile. Sebrali mu řidičák.

Smrt na pracovišti

V pondělí kolem 11.20 na staveništi v Reicherbergu (okr.Ried) došlo k tragickému pracovnímu úrazu 45letého Slováka. Pracoval ve výtahové šachtě ve druhém patře. Aby v ní mohl opřít dvoumetrový žebřík, odstranil bezpečnostní zábranu. Ta zřejmě sklouzla, když vstupoval na žebřík, a on spadl do hlouky asi dvanácti metrů, napsaly OÖN ze zprávy policie. Na pomoc mu přispěchali kolegové, vyrozuměli také lékaře a záchranáře, ale i když ti byli na místě velmi rychle, muži už nemohli pomoci, sdělil list. Zemřel ještě na místě nehody.

Soud - ilustrační foto.
Od sousedů: Loni 570 adoptovaných dětí v Bavorsku