V úterý v 10 hodin u památníku na popravišti v Táboře uctí památku padlých v bojích 2. světové války.

Malšičtí se dnes ponoří do čínského abstraktního umění zakladatele institutu abstraktní malby Wang Jingyuan. Vernisáž v malšické galerii začne v 18 hodin. Jde o jedinou galerii v Čechách, která čínského autora přiblíží. Potrvá deset dní.

Ve středu se otevře táborská čistírna odpadních vod na Sídlišti nad Lužnicí. Komentované prohlídky se konají od 9 do 17 hodin. Ve stejný den se sejdou plánští radní, kteří mají schválit smlouvu s krajem, jenž městu poskytne dotaci ve výši 700 tisíc korun určenou na pořízení stříkačky pro plánské hasiče. Rozhodovat také budou o výherci výběrového řízení, jenž dodá 13 městských kamer.

Středa bude také patřit literatuře. Od 17 do 20 hodin si mohou zájemci vychutnat Noc literatury 2017 v Českém Krumlově. Číst budou zajímavé osobnosti vždyv 17, 18 a 19 hodin, a to v kavárně synagogy, v Museu Fotoateliér Seidel a Krámku Hezky Česky.

Vedení Krumlova se setká s veřejností ve čtvrtek od 17 hodin v knihovně.

Přehlídka amatérského divadla Piknik Volyně 2017 pokračuje od čtvrtka v kině a v sále Na Nové ve Volyni. Skončí v neděli.

V pátek bude jasné, kolik dětí nastoupí v září do Mateřské školy v Prachaticích. Zápisy se sice uskutečnily minulý týden, ale někteří rodiče přihlašují své děti ještě nyní.

Cipískoviště nabídne bohatý program na několika místech v Písku od pátku až do neděle. Zahájí je závody dračích lodí na Otavě v pátek v 8 a v 11.30 hodin bude na náplavce u Kamenného mostu vernisáž soch z písku. Připraveny jsou tvořivé dílny, kouzelnická představení či koncerty. V sobotu ve 14 hodin se požehnání dočká nová křížová cesta na soběslavský Svákov.

Sobota v Budějovicích bude patřit běžcům. Opět po roce se sem vrátí akce s názvem Barvám neutečeš. O co nejlepší čas v tomto závodu ale nejde. Hlavním bodem každé akce je pětikilometrový závod skrz barevné zóny, v nichž jsou účastníci doslova zasypáni barvami. Startovat se bude ve 13 h na Sokolském ostrově.

Na sobotu se v Jindřichově Hradci chystá 20. ročník sportovně zábavné soutěže Běž na věž. Prezentace závodníků se koná pod městskou věží od 8.30, závod odstartuje v 9 hodin. Soutěží se v sedmi kategoriích rozdělených podle věku a pohlaví závodníků. Absolutní vítěz si převezme tradiční putovní pohár.