Smuteční síň dostala nový kabát i interiér. V sobotu 16. května do vnitřních prostor přibyla i malba na dřevo táborského malíře Teodora Buzu. „Malba na dřevě se používá v kaplích a kostelích pro svoji trvanlivost a odolnost ke změně teplot,“ vysvětlil Teodor Buzu.

Cílem výtvarného řešení dle jeho slov bylo dotvoření prostoru, tak aby obraz prosvětlil síň a dodal naději.

Dílo ladil pozitivně vzhledem k tomu, kde se nachází. „Abstraktní malba vychází z elementů přírody, tepla a hudby. I když na obraze není žádná figura, lidská stopa je patrná,“ popsal. Střípky života namaloval tak, aby měl každý příchozí prostor a čas pro zamyšlení. Instalace monumentálního díla zabrala několik hodin.

Zdroj: Lenka Pospíšilová

Život v barvách jara

Obraz o rozměrech téměř pět metrů na šířku a dva metry na výšku se skládá z geometrických tvarů. „Ty symbolizují různě velké události každodenního života. Ve spodní části je malba více statická, v horní naopak uvolněná a směřuje do nekonečna, což dodává filozofický rozměr,“ řekl.

Barevná gama je spíše jarní. "Jaro je spojeno s nadějí. Malba proto pozitivně, ale decentně ladí člověka k životu a nikoli ke smrti," uzavřel.