Od příštího pátku by zde totiž měla začít fungovat světelná křižovatka, a to dokonce o měsíc dříve, než bylo v plánu. Náměstek primátora František Konečný vysvětloval, že hlavním důvodem úprav bylo zvýšení bezpečnosti. „Místo je velmi frekventované a v minulosti tam docházelo k častým nehodám. Vyslyšeli jsme proto také přání tamních obyvatel, kteří o úpravy město oprávněně žádali,“ řekl více.

Není to přitom jediná českobudějovická křižovatka, která dojde změn. V polovině července by měly být hotové změny u nemocnice, a to na křižovatce ulice Boženy Němcové a L. B. Schneidera.

Na dalších dvou místech zasvítí semafor
České Budějovice – Semafory, odbočovací pruhy a nově vyasfaltovaná silnice. To v krajském městě čeká na řidiče, kteří za cílem své cesty jezdí přes křižovatku ulic Jírovcova a Pekárenská. Už příští týden by zde měla být totiž dokončená úprava zmiňované křižovatky. Ta začala 13. dubna a vyžádala si 11,5 milionu korun.František Konečný, náměstek primátora, vysvětloval, že ke stavební úpravě křižovatky došlo s cílem zvýšit bezpečnost, neboť zde v minulosti docházelo k několika nehodám. „Rekonstrukce spočívala v rozšíření křižovatky o odbočovací pruhy vlevo do Jírovcovy ulice v obou směrech, frézování a následné úpravě povrchů. Součástí byla i překládka dvou sloupů trakčního vedení a instalace světelného signalizačního zařízení,“ popsal náměstek primátora změny s tím, že dokončovací práce místo úplně uzavřou, a to ve dnech od 5. do 8. července. Provoz linek městské hromadné dopravy uzavřeným úsekem po Pekárenské ulici bude ale umožněn.
To ale není jediná změna, která čeká na místní řidiče i návštěvníky. Novou podobu bude mít už zanedlouho také křižovatka ulic L. B. Schneidera a Boženy Němcové nacházející se kousek od nemocnice. I tady mají přibýt nové semafory, k dalším hlavním změnám má patřit nové vyznačení odbočovacích pruhů v ulici Boženy Němcové, kde dosud byli řidiči odkázáni jen na to, jaká byla aktuální situace na vozovce. Skončit má akce do 15. července.

Následovat by měla rekonstrukce Lidické třídy v úseku od papírenské vlečky po náměstí Jiřího z Poděbrad. Ta má trvat 60 dnů. ¨