Zimola se stáhnul z politiky po aféře s vysokými odměnami pro šéfa jihočeských nemocnic Martina Bláhu, který zároveň stavěl pro sebe a Zimolu chaty na Lipně.

Tehdejší předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka trval na Zimolově vyškrtnutí z kandidátky do sněmovních voleb, kde figuroval na posledním místě.

V pondělí dopoledne padla krajská koalice ČSSD, ANO a Jihočechů 2012. Na snímku hejtman Jiří Zimola.
Hejtman Jiří Zimola rezignuje, ČSSD vyjednává o nové koalici

Neznamená to ale, že úspěšný jihočeský politik řekl poslední slovo. Je totiž přesvědčen, že se ve funkci žádného přehmatu nedopustil. "Uvidíme, jak dopadnou volby, vše je otevřené," řekl Zimola Deníku před sobotním představením Verdiho Aidy na nádvoří jindřichohradeckého zámku.

Z tiskové konference Jiřího Zimoly k výstavbě rekreačních domů Lipno - Slupečná. Na snímku zleva Martin Bláha, Jiří Zimola a Jaromír Slíva
Audit: V kauze Lipno se nestalo nic nezákonného

Skvostné představení s Evou Urbanovou pořádala zdejší radnice, kde je starostou sociální demokrat Stanislav Mrvka. Ten měl původně vést jihočeskou listinu ČSSD. Po Zimolově nuceném vyškrtnutí z kandidátky ale Mrvka odstoupil, stejně jako další tři významní krajští sociální demokraté včetně hejtmanky Ivany Stráské. Jedničkou jihočeských sociálních demokratů je nyní bývalý starosta Písku Ondřej Veselý.