Jihočeská jaderná elektrárna byla jednou ze tří elektráren Skupiny ČEZ, na které speciální se projekce uskutečnila.

Především v sobotu viditelnost projekce ovlivnila silná mlha, nedělní lepší podmínky umožnily lidem projíždějícím kolem elektrárny navodit vánoční atmosféru. Ti tak mohli vidět, jak dva oranžové paprsky vykreslují na šedém plášti chladicí věže obrysy vánočního stromku. Během několika vteřin skoro stopadesátimetrový stromek rozzářil třetí chladicí věž Jaderné elektrárny Temelín. Akce byla součástí vánoční kampaně Skupiny ČEZ „Rozsvítili jsme vánoční stromy po celé zemi“.

Mlha nenechala stromek na chladicí věži vyniknout v plné kráse, i tak ale šlo o netradiční pohled na temelínskou domimantuZdroj: JE Temelín

„Chladicí věže jsou důležité pro provoz elektrárny, někdy je lze využít i takto netradičně. I když počasí promítání moc nepřálo, tak věříme, že se nám podařilo navodit vánoční atmosféru všem, kteří náš stromek zaznamenali,“ poznamenal Jan Kruml, ředitel Jaderné elektrárny Temelín.

K promítání použili energetici dva výkonné laserové projektory. Jejich obraz překryli do jednoho a tím se zajistili dostatečnou svítivost projekce. Aby se projektory nemlžily, v horším případě, aby nedošlo k jejich poškození, obsluha je umístila do vyhřívaného stanu v areálu elektrárny přibližně 200 metrů od chladicí věže. K napájení projekce energetici využili vlastní – bezemisní - elektřinu. Vše pak dálkově sledovali přes internet. Ten jim umožňoval i určité manipulace, především pak vypnutí, pokud se objevil nějaký problém.

Akce je součástí vánoční kampaně Skupiny ČEZ „Rozsvítili jsme vánoční stromy po celé zemi“. Světýlka na stromech se s podporou ČEZ rozsvítila ve více než třech stovkách měst a obcí. V jižních Čechách to pak bylo ve 33 obcích.