„Testérka“ věrnosti

Testérka věrnosti.Zdroj: Deník/repro

Therese Kerstenovou tři roky podváděl partner – s bývalou přítelkyní, píší OÖN. Tehdy jí bylo devatenáct let a byla v pokročilém těhotenství. Rozhodla se prý stát se profesionální "testérkou věrnosti".

"Napoprvé" oslovila objednavatelkou vyžádaného muže ve vlaku – a jeho žárlivé manželce mohla sdělit radostnou zprávu, že o ni nejevil zájem. "Sedmdesát až osmdesát procent mužů ale na její nabídky přistoupilo," říká dnes 27letá "vábnička z povolání", která o svých zkušenostech napsala knihu. Podle lineckého listu provozuje od roku 2010 agenturu se 350 "testovačkami". Mužů k prověřování "záletnic" zaměstnává méně, ženy si s nevěrou partnera dělají větší starosti, uvádí list. Její firma je prý největší agenturou svého druhu v německy mluvícím prostoru.

K praxi svých zaměstnankyň zdůrazňuje, že "pusou to končí". Co je nevěra či podvod, je ale individuálně velmi různé, řadě žen stačí, když partner testérce řekne, že nemá pevný vztah, popisuje. Ona sama už působí jen "svádějícími" SMS, prý protože má dva roky přítele a nechce flirtovat s jinými.

Bude kniha bestsellerem?Zdroj: Deník/repro

"Spektrum agenturou poskytovaných služeb je široké," pokračuje deník. Za deset "sbližujících" SMS zaplatí klient(ka) 34 eur, za dva telefonáty 129 eur. Je-li požadováno osobní setkání, je hodinová sazba 89 eur. Pro podezíravého zákazníka prý mohou nechat prověřit kalhotky jeho partnerky na přítomnost cizího spermatu. S pomocí "uznané laboratoře" mohou opatřit i otcovský test – od 250 eur…

OÖN uzavírají, že ona sama by už pomoc od "testérky" své agentury nežádala. "S mými zkušenostmi bych si otázku (ne)věry zjistila sama," citují Kerstin. Snímek autorky je ze stránek agentury.

Její kniha Lockvogel (Volavka) stojí 19,95 eura. (die-treuetester.eu)

Uvízl ve skulině

Linecký Volksblatt zaznamenal z pátečního odpoledne "mimořádku" z dětské družiny v Linci. Osmiletý chlapec tam uvízl hlavou mezi betonovým sloupkem a zdí. Prý šlo o sázku dětí… Protože se sám nemohl dostat ven, zavolal vedoucí zařízení o pomoc. Zatím co o "zajatce" se staral lékař nouzové služby, hasiči snesli část zdi a pilíř naolejovali. Školák utrpěl lehké odřeniny a byl odvezen do úrazové nemocnice.

180 koní "k Jiřímu"

Jeli ke slávě sv. Jiřího.Zdroj: Deník/repro PNP

V okrese Traunstein pořádali v neděli odpoledne tradiční "jiříkovskou jízdu" ze Steinu do St. Georgenu. Absolvovalo ji 180 koní – pod jezdci či v zápřahu kočárů a alegorických vozů – a četní diváci, píše PNP. Průvod vedli dva postillioni, následovaní dětmi jako andílky, ministranty a Martinem Mayerem coby svatým Jiřím… Účastníkům požehnal páter Ivo z Pallingu.

Čápi pod kamerou

Čápi pod dohledem.Zdroj: Deník/repro PNP

V sobotu kolem 8.45 hodiny se v hnízdě na budově správy Národního parku Bavorský les v Grafenau objevil první čáp. Jeho sousedka na náměstí Irene Burghartová o tom informovala lokální redakci PNP a v pondělí přijel ptáka vyfotografovat mluvčí parku Gregor Wolf (repro foto PNP). "Zda se jedná skutečně o jedince ze zde sídlícího páru v minulého roce, zatím nelze říci," poznamenal pasovský list. Během dne byla znovu spuštěna "čapí webkamera", která loni zaznamenávala život páru. Aktuální obrazy pořizované po deseti sekundách jsou na http://www.nationalpark-bayerischer-wald.bayern.de.

Umění je zdravé

Jaký vliv má umění na zdraví člověka? Mohou umělecká díla ve veřejném prostoru zvýšit kvalitu života? To chce zjistit celobavorský festival Umění a zdraví, který uvede ve 21 městech více než sto výstav, tvůrčích dílen, přednášek, školních projektů a divadel. Na mladé píšící se obrací literární soutěží "Poezie místo pilulek". Projekt zahájí 12. dubna v 19 hodin premiéra představení soudobého tance „Voda – citlivý chaos" choreografky a tanečnice japonského butó Minako Sekiové. Vstup je volný. Festival konaný na různá témata každé dva roky dotuje bavorský fond kultury 800 000 eury. Letos skončí 30. června. Program je na http://kunst-und-gesund.de.

Záchranka na roztrhání

Mezi roky 2007 a 2016 stoupl počet výjezdů bavorské záchranné služby o 54 procent – na víc než milion, píše PNP s odvoláním na vedoucího této složky Červeného kříže Thomase Stadlera. Ten za hlavní důvod označuje stárnutí obyvatelstva. Přibývá ale také lidí, kteří tísňových 112 volají, ačkoliv by se správně měli obracet při problémech život neohrožujících na své domácí lékaře nebo pohotovost.

Neuznají mnohoženství?

Bavorský ministerský předseda Markus Söder (CSU) chce zrušit uznávání mnohoženských sňatků uzavřených v cizině lidmi, kteří dnes trvale žijíi v Německu, napsala PNP. Chce toho dosáhnout iniciativou své země ke Spolkové radě. "Polygamie je v Německu trestná. Pak je přece absurdní, že ji sem ,dovážíme´ přistěhovalectvím," řekl. I když je to relativně málo případů, ujišťuje, že jde o základní hodnoty německého uspořádání společnosti. "Pak je každý jednotlivý případ už přespříliš…"

K migraci dále uvedl, že děti a mladiství z rodin přistěhovalců do Německa by měli navštěvovat „normální vyučování“ až poté, „kdy budou mluvit naší řečí a rozumět našim hodnotám“, k nimž „netolerance a antisemitismus nepatří“. Na školách by pro ně měly být otevřeny celodenní takzvané „německé třídy“ s menším počtem žáků, ve kterých by se jazyk a žebříček hodnot vyučovaly intenzivněji. Obojí se nedá naučit v nějakých čtyřtýdenních „crash-kurzech“, řekl. Bavorsko je křesťansko-západního ražení s židovskými a humanistickými kořeny. „Každý, kdo k nám přichází, se musí přizpůsobit našim hodnotám, mravům a zvykům, a ne naopak.“

Dlouhá noc výzkumu

V pátek 13. dubna bude v Rakousku poosmé Dlouhá noc výzkumu, píše linecký Volksblatt. Mezi 17. a 23. hodinou se veřejnosti otevřou brány univerzit, vysokých škol, vědeckých institucí a firem. „Chceme především mladé lidi nadchnout pro výzkum,“ říká zástupce zemského hejtmana Michael Strugl. Zdůrazňuje, že jen v oblasti informatiky, přírodních věd a techniky už dnes chybí 7500 odborníků, a půjde-li tento vývoj dál, bude jejich deficit v roce 2030 dokonce 23 000. Získat zájemce o tyto obory chce i zmíněná akce, ke které organizátoři očekávají na 40 000 návštěvníků. Program je na www.langenachtderforschung.at/ooe.

Zastali se běženců

Zamítavé rozhodnutí první instance v případě žádostí o poskytnutí azylu loni v Rakousku změnila odvolací instance ve 4900 případech, tedy ve 42 procentech, napsaly OÖN z odpovědi ministerstva spravedlnosti na interpelaci poslance za Zelené Davida Stögmüllera. Změněno bylo i dalších 900 negativních rozhodnutí týkajících se příslušnosti žadatelů k jejich podání v jiném evropském státě, a 200 ze 600 rozhodnutí o vydávací vazbě či stížnostech na jiná související opatření.

Zase tučné lotto

V nedělním tahu rakouského lotta 6 ze 45, obdoby naší sportky, neuhodl nikdo všechna vylosovaná čísla 1, 5, 19, 23, 26, 30 a dodatkové 37, takže ve středu půjde o druhý letošní čtyřnásobný jackpot, o asi 5,3 milionu eur. V neděli vyšlo dvěma hráčům na náhodu pět čísel a dodatkové, z toho jednoho z Horních Rakous. Vyneslo jim to po 288 911 eurech.