Tábor se v ději stal novým domovem Bobeše a jeho rodičů.  Celá rodina se přestěhuje do města, kde Janouš pracuje 
v mlékárně na rozvozu mléka. Malému Bobšovi se ve městě nelíbí, zvláště když nechtěně způsobí tatínkovi v práci nepříjemnosti. Bobeš totiž jede 
s otcem na voze s koňmi a požádá ho, aby práskl bičem. Koně se splaší a vůz se neovladatelně řítí uličkami Tábora a potlučené bandasky s mlékem létají po ulici.

Filmové zdroje bezpečně uvádějí, že výroba v Táboře
v dalších záběrech snímku využila areál hradu Kotnov a bývalého pivovaru.
Stejný názor má táborská pamětnice Drahomíra Marcollová, která v době natáčení právě dokončovala základní školu, a na filmaře ve městě si vzpomíná. „Domnívám se, že filmový Bobeš bydlel v domě 
u parkoviště, jak je vjezd do pivovaru. Ten dům už dnes ale neexistuje. Míval takovou typickou pavlač," uvedla Drahomíra Marcollová.

Pražská ulice v Táboře je ve filmu před 51 lety plná lidí, obchodů a pohybu. Mj. tu projedou koně.Celý film skutečně působí jako dokument, který ukazuje, jak se Tábor změnil za pět desítek let. Město v ději kupodivu vůbec nepůsobí ošuntěle, jak by se dalo čekat.  Krásně jsou tady zachycena další táborská místa: hlavně náměstí Mikuláše z Husi, jemuž místní lidé neřeknou jinak než Klášterák. Dobře je tu vidět kašna s „vodotryskem" ve tvaru hřibu a okolní domy.

Zajímavé je, že kamera nikdy nezabere v celkovém pohledu barokní klášterní kostel Narození Panny Marie, jen občas se na plátně mihnou sochy u vstupních vrat. Do kontextu „antiburžoazního" filmu se církevní stavba tehdy  asi nehodila.

Na táborském náměstí Mikuláše z Husi už žije jen minimum svědků, kterým by dávné filmování alespoň něco říkalo. Výjimkou je sedmašedesátiletá Pavla Chocholová. Její rodina provozuje v jednom 
z přilehlých domů veterinární ordinaci. „Velké podrobnosti
o tom natáčení ode mě nečekejte, ale samozřejmě si to pamatuji. Na Klášteráku žiji celý život. Utkvěla mi hlavně spousta koní, vozů a kočích, které sem kvůli tomu přivezli," uvedla Pavla Chocholová.

Ta stvrdila, že náměstí tehdy a dnes představuje  rozdíl. Před půlstoletím tu například rostlo před kostelem více stromů, dříve tu působil dentista nebo lidé chodili do papírnictví. Dnes tu sídlí hlavně úřady. „Myslím si, že ten film dost  upadl v zapomnění. Lidé, co se sem na náměstí přistěhovali, o tom filmu už nic netuší," míní Pavla Chocholová.

Tržiště vyrostlo ve filmu na nám. Mikuláše z Husi. Trhy se tu občas konají dodnes. Vzadu vlevo je vidět škola, vpravo vstup do kostela.Z Klášteráku pocházejí mj. dvě důležité scény. Jedna ukazuje pestrý jarmark, na němž se Bobeš a jeho kamarád Honzík snaží něco ukrást. Prodavačka je však chytí. Ze stejného rynku je demonstrace stávkujících dělníků  a její poměrně ostré potlačení četníky. Hrdina Bobeš vše pozoruje z dřevěného lešení, které stálo 
u čelní stěny klášterního kostela.

Scéna s demonstrací má zásadní význam pro rodinu Pavla Kapplera z Chýnova na Táborsku. Jeho otec Jan, tehdejší vášnivý ochotník a zaměstnanec Československých státních drah v Táboře, hrál v komparzu. „Je krátce vidět asi na třech místech filmu při srážkách stávkujících dělníků s četnictvem," zmínil syn Pavel Kappler.

Když se točila scéna s klukovskými cestami za dobrodružstvím, štáb natáčel v prostoru bývalého táborského nákladového nádraží. Nedaleko odsud stále odjíždějí vlaky směrem na Písek. Filmařům se zřejmě líbily zdejší hospodářské stavby, po nichž už dnes není ani památky. Ve stejných místech dnes najdete rozlehlé parkoviště.  

Ochotník Jan Kappler se rval s velkou vervou

Komparzista Jan Kappler pokuřuje a čeká na začátek demonstrace při stávce.Někdejší vášnivý chýnovský divadelní ochotník Jan Kappler pracoval 
v době vzniku filmu na dráze 
v Táboře jako mechanik na zabezpečovací a sdělovací distanci (tedy na semaforech a návěstidlech). Jeho syn Pavel se jen domýšlí, jak se otec přesně ocitl v komparzu. Jeho tatínek zemřel na jaře před třiceti lety, krátce předtím, než měl odejít do důchodu.

„Táta byl aktivní člověk. Asi se ptal tak dlouho, až se tam dostal. Na tu scénu se stávkou na Klášteráku v Táboře bylo potřeba hodně lidí. Vím, že jezdil nejdříve na zkoušky a pak se scény několikrát přetáčely," řekl Pavel Kappler.

„Ve filmu nemluví, je součástí davu. Na hlavu mu kostymérky daly bekovku, oblékly mu sako a nalepily mu knír," vybavuje si Pavel Kappler. Ten své otce velmi dobře poznává ve třech záběrech. Při jednom Jan Kappler stojí před klášterním kostelem u stromu a jakoby se uhýbá kameře, která pak zamíří k řečníkovi na stávce.

„V dalších dvou záběrech se pere s policajtem. Je tam vidět ta verva, s níž do natáčení šel. Jako divadelní ochotník uměl dobře zahrát emoci. Samozřejmě, že v ději není vidět dlouho, jsou to několikavteřinové záběry," zmínil Pavel Kappler, který je uznávaným hodinářem–restaurátorem.  

„Když film Malý Bobeš ve městě běžel v táborském kině, šli jsme na něho povinně,"  pousmál se Pavel Kappler.

Bobeš a Honzík za několik let hráli v Záhadě hlavolamu

Jiří Lukeš a Tomáš Hádl ve filmu Malý Bobeš ve městě v táborské Pražské ulici. V dětských rolích filmu Malý Bobeš ve městě se objevili dva kluci: blonďatý Jiří Lukeš (na snímku vlevo) a hnědovlasý Tomáš Hádl. Oba se objevili už v předchozím Valáškově titulu Kouzelný den (1960 – o dětském nácviku spartakiády na vesnici), takže režisér chlapce znal.

Na oba čekala za šest, sedm let  mnohem významnější filmařská práce. Režisér Hynek Bočan je obsadil do televizního seriálu Záhada hlavolamu, který vznikl podle slavných komiksových příběhů Jaroslava Foglara Rychlé šípy.

Jiří Lukeš dostal roli Mirka Dušína 
a podle mnohých kritiků ho nevystihl. Možná proto, že byl trošku při těle. Tomáš Hádl 
v úloze Jarky Metelky působil věrohodněji.