Hity letošních Vánoc v krajském městě

Knihy Darovat knihu pod stromeček, to je jistota. V českobudějovickém Domu Kanzelsberger se prodává hojně kniha Mléko a med od Kaur Rupi. Nejprodávanějším titulem je Satrunin se vrací od Miroslava Macka.

Elektronika Osvědčeným vánočním dárkem jsou mobilní telefony, fotoaparáty či kamery. Zájem je však i o drony. Někteří Jihočeši pak pod stromečkem najdou také domácí spotřebiče jako například rychlovarné konvice či mixéry.

HračkyCo se hraček týče, tak mezi těmi i v letošním roce vedou suverénně stavebnice Lego. Méně populární ale nejsou ani autodráhy. Čím dál častěji ale rodiče sáhnout také pro různé kreativní a edukativní hračky.


Potraviny na sváteční tabuli nebo dobré pití. Takové je zboží, které v současné době kupují Jihočeši nejvíce. Mnohem častěji pak mnozí z nás volí kvalitní potraviny jako vánoční dárek.

Své o tom ví Miroslav Konfršt, ředitel českobudějovického supermarketu Terno. „Máme zde vyhlášenou dárkovou službu, kde naši zaměstnanci připraví jakýkoliv dárkový koš na přání zákazníka. Tato služba je v prosinci velmi žádaná, proto zde také posilujeme obsluhu,“ řekl. Dobře se dle jeho slov v posledním měsíci roku prodávají vína s přívlastkem a tvrdý alkohol.

Zvýšený prodej alkoholu zaznamenali také v supermarketu Globus v Českých Budějovicích. Více řekla Pavla Hobíková z oddělení externí komunikace.

„Pozorujeme, že oproti loňskému roku lidé investují do dárkových balení prémiových rumů a likérů.“ S Pavlínou Jandovou, marketingovou manažerkou IGY Centra se shodly na tom, že mezi dětskými hračkami, které se kupují nejčastěji, převažuje stavebnice lego.

„Na předních místech v prodeji je ale čím dál více elektronika. Prodávají se mobily či domácí spotřebiče,“ dodala.

Na menší tržby si nemohou stěžovat ani v Domě knihy Kanzelsberger v Českých Budějovicích. I tady je den co den těsněji, a to i přesto, že čím dál více lidí využívá možnosti objednání přes internet. Největší zájem je podle vedoucího Petra Pistulky o titul Mléko a med. „Nejprve se vyprodal, ale bude dotisk,“ vysvětloval. Doplnil, že nejprodávanější knihou se vedle klasiky a detektivek stal o těchto Vánocích Saturnin se vrací.

Mnohé obchody se snaží lidem nakupování co nejvíce usnadnit. I letos tak v Ternu a Globusu prodlouží otevírací dobu, otevřené budou všechny pokladny, v IGY Centru dojde k posílení ostrahy.