Plave odmalička, závodí už od svých pěti let. Velký talent jedné z nejúspěšnějších jihočeských plavkyň Karolíny Šimkové z Jindřichova Hradce potvrzuje v průběhu let celá řada medailí včetně zlatých z mistrovství republiky. A těch z krajských přeborů a dalších závodů je nepočítaně.

Čerstvě si na krk pověsila bronz v kategorii dorostenek z republikového šampionátu v krátkém bazénu v Plzni na své oblíbené trati 200 metrů prsa, k tomu připojila i čtvrté místo z poloviční distance už mezi ženami.

Loni byla členka hradeckého Plaveckého klubu ještě úspěšnější, na obou zmiňovaných tratích triumfovala a vybojovala titul mistryně republiky.

Podle slov jejího trenéra a zároveň bratra Jana Šimka se na letošních výsledcích přece jen trochu odrazily zdravotní problémy spojené s operací kolena a tím i výpadek tréninkového procesu. Ale co by za to jiní dali, být třetí v republice…

Osmnáctiletá studentka jindřichohradecké obchodní akademie má individuální studijní plán, jinak by náročný trénink se školou zvládala jen stěží.

„V týdnu mám osm tréninkových jednotek, během každé z nich naplavu průměrně kolem šesti, sedmi kilometrů,“ tvrdí Karolína Šimková, která si velmi považuje i 13. místa z loňského juniorského mistrovství Evropy.

Kromě kariéry sportovkyně se v klubu věnuje rovněž trénování dětí, mezi její další oblíbené sporty patří triatlon a běžky.
Teď si trochu vydechne, ale již brzy jí začne znovu řehole v podobě přípravy na další sezonu, která obnáší nabírání fyzičky, několik soustředění a stovky naplavaných kilometrů.