V regionu vánoční a velikonoční ryby prodávala před svými prodejnami například vždy Jednota Kaplice. Ta od toho vzhledem k současné složité situaci upustila. "Letos velikonoční ryby prodávat nebudeme. Necháváme to na příští rok," sdělil vedoucí středisek prodejen a marketingu Marek Holý.

Přesto není stiuace na Českokrumlovsku ohledně velikonočních ryb beznadějná. Prodej čerstvých ryb naštěstí nezrušilly sádky ve Chvalšinách. Prodej trvá již týden a je prodloužen i na pátek a sobotu. V pátek si tam pro rybu můžete zajet od 7 od 19 hodin, v sobotu od 7 do 15 hodin.

"K mání je kapr, pstruh duhový a amur," říká František Salon, vedoucí rybářského střediska Vojenských lesů a statků, divize Horní Planá. "Měli jsme i jiné ryby, dneska například také okouna, ale už jsou vyprodané. Dnes byl prozatím o ryby největší zájem."

V každém případě je dobré se na sádkách dopředu telefonicky objednat. Zejména tehdy, chcete-li ryby zpracovat. "I tady pochopitelně platí současná bezpečnostní opatření," připomíná František Salon. "Snažíme se proto, aby se tu netvořily fronty. Kdo si ryby objedná, přijede, a má je připravené."

Jak František Salon říká, dosavadní zájem o ryby je slušný. "To nás těší," dodal.

Prodávané ryby vyrostly ve vodách Boleticka. Jsou to ryby z podzimního výlovu Dolanského rybníka, případně také z Olšiny. "Jediné ryby, které přikupujeme, jsou pstruzi duhoví, těch tolik nemáme."

Ryby můžete objednávat na telefonu 605 206 749.