Nový rok je ideální příležitostí dát si nějaké předsevzetí. Ale pozor, pokud nemáte skutečně pevnou vůli, raději se do vážnějších závazků nepouštějte. Místo pocitu zadostiučinění se totiž snadno dostaví rozčarování nad sebou samým a nad svou vlastní neschopností. Takže opatrně zvažujte, k čemu se zavážete, ať už jen v skrytu duše, nebo dokonce před přáteli a rodinou.

A pokud už se rozhodnete, být v něčem v tomto roce lepší, nebo se pokusit něco změnit, nemusí to být jen nedosažitelné cíle. Někdy stačí i úplné drobnosti, které vám dokáží udělat příští dny příjemnější.

Ostatně, stačí si vybrat z předsevzetí, které jsme pro vás sestavili v anketě. Můžete hlasovat, které z nich jste si vybrali. Nebo nám napište, které jste si sami dali. Hlasovat o tom, zda si novoroční předsevzetí dáváte, nebo ne, můžete i na našem Facebooku.

V tuto chvíli to vypadá na jednoznačné vítězství odpůrců jakýchkoliv novoročních předsevzetí, na druhém místě má momentálně nejvíce hlasů závazek přestat kouřit, předsevzetí zhubnout, naučit se cizí jazyk a rozhodnutí více šetřit. Třetí skupina novoročních předsevzetí shodně zahrnuje slib sobě samému, že budeme více cvičit, omezíme čas věnovaný počítači a mobilnímu telefonu, budeme se více věnovat rodině, místo mračení se budeme více usmívat a stejný počet lidí chce letos, jak se říká, do toho praštit.

A jak jste na tom s předsevzetími vy?