Místní podnikatelé ve spolupráci s městem, základní i uměleckou školou a Turistickým spolkem Lipenska připravili celodenní program, během kterého vystoupí místní zpěváci, muzikanti i tanečníci ve věku 4 až 18 let.

„Festival vznikl ve snaze dát prostor mladým začínajícím umělcům z regionu. V letošním roce se těšíme na děti z klávesové a klavírní třídy Petry Bieblové a hudební skupiny pod jejím vedením. Od 15 do 17 hodin nám zahrají a zatancují děti ze Základní umělecké školy v Českém Krumlově pod vedením Pavla Hlaváče a paní učitelky Begovičové,“ uvedla za organizátory Veronika Březinová z místního informačního střediska. „Do budoucna bychom rádi přivítali i recitátory, baviče nebo třeba i kouzelníky,“ doplňuje Březinová. Závěr odpoledne zpestří divadelní pohádkové představení zkušených herců z Kulturního a okrašlovacího spolku Čkyně. Po celou dobu si děti budou zdarma užívat jízdu na kolotoči. Večer už bude patřit vystoupení vyšebrodské rockové skupiny Gin F# která zahraje převzaté rockové hity například od skupin Police, ZZ TOP, Eagles, Toma Pettyho, ale i Jiřího Schelingera nebo Olympic.

Dětský den Cesta za pokladem v Hrudkově se vyvedl.
Na děti v Hrudkově čekaly pohádkové bytosti i dobroty

„Rožmberk je perla na řece Vltavě. Město investuje miliony do infrastruktury a další zajímavé projekty chystá. Díky Národnímu památkovému ústavu tu máme vedle hradu i nově opravenou vyhlídkovou věž Jakobínka, která je unikátem a získává jednu cenu za druhou. Pohled z ní na Rožmberk je až dech beroucí. Navíc rožmberští podnikatelé se nyní spojili a více spolupracují s Turistickým spolkem Lipenska. Máme zde několik nových členů, kteří spolu s námi sdružují síly i prostředky na různé projekty, které budou město dále rozvíjet jako ideální místo pro trávení prodloužených víkendů. Chystáme novinky a tato akce pro talenty je první z nich,“ uvádí Jiří Mánek, předseda Turistického spolku Lipenska.

„Všem doporučuji objevovat nádherné kouty v okolí Rožmberku nad Vltavou, jako třeba Hraběcí cestu a Švýcarskou chatu, Šibeniční vrch, Alpské vyhlídky z Malšína, Okouzlující Rožmitál na Šumavě, několik křížových cest s unikátními výklenkovými kapličkami a řadu dalších skvostů na pěších i cyklistických trasách v okolí. Rožmberk skýtá možnosti na pestrou týdenní dovolenou,“ uzavírá Mánek.

Program Festival talentů:

13 - 14 klávesová třída Petry Bieblové - Magdalena a Adina Kozlová

14 - 15 hudební skupiny pod vedením Petry Bieblové a Bronislava

Miky - NeverLate, VENERiS, DeadRoots, Mind Turbiditi!

15 - 15.15 vystoupení flétnistů ZUŠ Český Krumlov

15.15 - 17 Krumzušband ZUŠ Český Krumlov a taneční skupina paní Begovičové

17 - 18 Divadlo – Kulturně okrašlovací spolek Čkyně – pohádky O Karkulce a 12 měsíčkách

18 - 24 Gin F#