Nové IGY, které se rozrostlo o další budovu, je zákazníkům přístupné už od loňského listopadu. V objektu se 120 obchody, mutikinem, kancelářemi a 700 parkovacími místy se však dosud potkávali nakupující s dělníky, kteří dokončovali poslední úpravy. Teď je hotovo. Tedy téměř. Stavbu financovala společnost CPI Property Group. Petr Brabec, jenž má ve firmě na starosti obchodní centra, naznačil, že stavební ruch v IGY ještě docela neutichl. „Do konce roku otevřeme velké wellness centrum,“ řekl.

Nové IGY od loňského listopadu navštívilo už 2,5 milionu lidí, roční návštěvnost podle odhadů dosáhne 6,5 milionu zákazníků. Při modernizaci za zhruba tři čtvrtě miliardy se použilo 7850 kubíků betonu nebo 5227 svítidel.

Společnost CPI podle svého výkonného ředitele Zdeňka Havelky chystá i další investice ve městě. Už příští rok začne dostavba nedalekého Clarion Congress Hotelu, kde vzniknou další pokoje a sál pro 800 lidí, který nabídne zázemí pro pořádání kongresů či plesů.
„V pravý čas se dozvíte o tom, co bychom na Pražské třídě ještě rádi přistavěli,“ naznačil Zdeněk Havelka další možné investice.