Vyrostl v Karlsruhe. Vystudoval teologii a chtěl si rozšířit specializaci do oboru, který byl určen převážně africkým studentům. “Bylo tolik zájemců, že se tam jako ,regulérní´ farář nedostal. Zkoušel to třikrát, až mu nakonec řekli, že od jeho studia uplynula už moc dlouhá doba. Neuspěl ani po dodatečné zkoušce a vyšel jiným směrem,” píší OÖN.

Vystudoval sociální management a stal se expertem péče o seniory v jejich pojištění zavedeném v Německu v roce 1995. Domovy zřizované církvemi rády angažovaly vedoucího, který mohl být také “trochu činný” jako duchovní, popisuje list.

„Nedostatek odborníků v tomto oboru narůstal a kvalitní práce byla stále těžší,” popisuje Kudella. “Jsem založením týmový hráč a jsem přesvědčen, že jím musí být i vedoucí domova. Musel jsem se ovšem učit, jak se takový ve vedoucí pozici může prosadit. Rozhodl jsem se ještě jednou povolání změnit. Přihlásil jsem se do církevní burzy zaměstnání, ne s hledáním fary, ale místa vedoucího volnočasového domova. Tam mne našli Gmundenští.”

Co se jeho zájmových aktivit týče, je “pestrým psem”, píše list. Běhá a jezdí na kole, hraje “golf” s létajícími talíři, vyrobil si luk pro lukostřelbu, dispozice k uměleckým řemeslům a hobby truhlařině může mít po matce, která studovala malířství…

První, co si na gmundenskou faru přivezl, je víc než tucet přestavěných a jím přemalovaných starých longboardů. Obvyklé skejťácké grafiky a ,cool´ výroky na spodní ploše přetvořil na spirituální témata, dobová upozornění na Ježíše Krista. Z “prken” složil putovní výstavu s titulem “Zajetá poselství”, a tak se OÖN ptaly, jaká poselství jsou těmi “nejzajetějšími”, nejžhavějšími pro nového faráře. Říká: “Tvůj život může být ztřeštěný, ale Bůh z něj může něco udělat.” A připojuje další vzkaz k zapamatování: “Ježíš myslí vždycky tebe osobně…”

Kudella s manželkou Dagmar se pravděpodobně koncem dubna přestěhují do Pinsdorfu. Berou s sebou jen dva psy - tři dospělé děti žijí a zůstávají v Německu. Foto: Deník/OÖN/Josef Aigner

Prvních 1000 půjčených kol

Ilustrační foto.Ilustrační foto.Zdroj: Deník/OÖN

Od poloviny března je v provozu linecká půjčovna kol. Zatím jí využilo přes tisíc zájemců. Místostarosta Markus Hein konstatuje v OÖN, že většina dosud dokumentovaných jízd trvala méně než půl hodiny. Tím byly zdarma – teprve až každá další čtvrthodina je zpoplatněna jedním eurem. 8. dubna projedná případnou změnu městská rada. Uvažuje se o kombi nabídkách s dalšími dopravními prostředky, o rozšíření počtu stanovišť nad plánovaných 40, také u kulturního centra Tabačka a u vysokých škol. Podle Heina bude nabídka dobře přijata tehdy, když budou jednotlivá půjčovní místa od sebe do 300 metrů.

Vajíčka “rostla” vysoko

Vyrostla vysoko…Vyrostla vysoko…Zdroj: Deník/OÖN

“Na stovky barevných vajíček rostoucích na stromech na Hlavním náměstí ve Freistadtu může malá Alexandra s tatínkovou pomocí dosáhnout, ale ke snědení stejně nejsou,” píší OÖN. “Jsou totiž všechna z umělé hmoty…” Na ta pravá ale o svátcích stejně došlo. Foto: Deník/OÖN/Pramhofer

Zapálená trafikantka zemřela

35letá trafikanta, která přesně před měsícem, v poledne 5. března, byla v krámku ve Vídni zapálena pravděpodobně 47letým bývalým přítelem, podlehla těžkým zraněním, píší OÖN. Útočník je ve vazbě.

Akci popsala poškozená na místě policistům. Po napadení a polití hořlavou tekutinou ji expřítel zapálil, zamkl trafiku a utekl. Jak už náš web uvedl, kolemjdoucí zahlédli kouř, nákupním košíkem rozbili sklo dveří a ženu dostali ven. Na místě se nacházel náhodou vůz samaritánů, kteří plameny na ženě uhasili dekami. Hledaný pachatel se posléze ohlásil policii sám a popsal jí místo svého pohybu. Tam se nechal bez odporu zatknout. Nyní je stíhán pro dokonanou vraždu.

Covid plní intenzívky

O Velikonoční neděli registrovali ve Vídni rekord v počtu ošetřovaných na intenzivkách – 223 bylo o 17 víc než v neděli, napsaly OÖN. V Dolních Rakousích diagnostikovali v neděli 761 nových onemocnění za 24 hodin, ve Vídni 528, v Horních Rakousích 425.

V celém Rakousku bylo za 24 hodin nově infikováno 2743 lidí, průměr posledních sedmi dnů s nimi vzrostl na 3184. Denně přibývalo průměrně 153 nakažených. Sedmidenní incidence stoupla na 250,4. V Dolních Rakousích byla dokonce 306,2, ve Vídni 314,1. V celém Rakousku bylo v nemocnicích 2213 pacientů s covidem, z nich 554 na intenzivních stanicích.