Velká přehlídka "kerek"

V Altreichenau v Bavorském lese se o víkendu konal mezinárodní veletrh tattoo a piercingu "Dark Forest". Sjelo se k němu na 35 Nechal se zavěsit na rybářské háčky.profesionálních tetovačů z celého Německa, Maďarska, Bosny, Švýcarska, dokonce z Indonésie. Někteří, jako Stefan Mayer, napíchali během soboty a neděle do uší, jazyků či obočí i více než 50 piercingů. 18letá Bettina Hanfová z Freyungu si nechala od maďarského umělce k narozeninám stvořit hned dvě kerky. „Zaplatila za ně 450 eur, polovinu svého měsíčního platu," glosuje PNP. Zatím co tetovač z Indonésie zdobil dvě děvčata z Obernzellu, matka jednoho z nich si splnila prý dávný sen a opatřila si od Mayera piercing do jazyka… Předvést se přijeli i špičkoví manekýni scény. Veletrh provázela různá show, například hypnotizéra Marlona Kaysera, erotická artistika francouzské umělkyně úniku z pout Ludmilly Ropesové aj. „Nejopiercovanější člověk na světě Rolf Buchholtz se nechal Gaborem Zagyvaiem z Budapešti (na snímku) zavěsit na deset rybářských háčků napíchaných do těla, což prý pro něho bylo jen něco jako meditace, která nebolí," píše pasovský deník. „V neděli se pak pohoupal na dvou hácích zasazených do zadku…" Součástí přehlídky byla také soutěž tetovačů například v čistotě linií kresby, šetrnosti ke kůži a kreativitě.

Běženci i v Hale tří zemí

Podle kanceláře pasovského starosty Jürgena Duppera přijelo na nádraží města během neděle 3500 běženců, v pondělí kolem 2000. Přibývají i migranti, kteří přicházejí pěšky přes Achleiten - denně několik set. „Protože nouzových ubytování je málo, muselo 600 azylantů noc na úterý strávit poprvé v Hale tří zemí v Kohlbrucku," píše deník PNP. Tím byla kapacita zařízení zaplněna.
V úterý v poledne přišla zpráva, že do 4. října je zastavena dálková železniční doprava mezi Salcburkem a Bavorskem v obou směrech. Cestující, kteří chtějí ze Salcburku do Mnichova, musí jet autobusy nebo taxi přes Freilassing. Doprava koridorem „německého rohu", tedy na Innsbruck, Bregenz a Curych, na níž vlaky v Bavorsku nestaví, jezdí normálně, stejně tak ostatní přeshraniční linky do Německa.

Den řečí

Evropský den řečí, celoevropsky v sobotu, bude v Linci od středy do 3. října. Zahrnuje téměř sto akcí, v sobotu například kulinářskou „cestu kolem světa" v restauracích i stáncích podél Landstrasse. Ve Staré radnici je fotovýstava „Mnohost jazyků", v nabídce jsou tvůrčí dílny atd. Bližší program je na www.linz.at.