"Bohužel, přes veškerou snahu se nepodařilo obsadit tyto služby dětské pohotovosti obvodními lékaři pro děti a dorost, do jejichž kompetence tato činnost patří," vysvětlila Iva Nováková, mluvčí Nemocnice České Budějovice a. s.

Dodala, že v nutných případech budou dětští pacienti ošetřeni v příjmové ambulanci dětského oddělení. "Upozorňujeme, že lékaři sloužící Ústavní pohotovostní službu na dětském oddělení zajišťují i provoz čtyř lůžkových stanic, stanice včetně jednotky resuscitační a intenzivní péče, dále pak zajišťují i konziliární služby pro další oddělení českobudějovické nemocnice a ostatních dětských oddělení Jihočeského kraje. Žádáme proto rodiče a pacienty o trpělivost, když lékaři Dětského oddělení sloužící ústavní pohotovost budou zaneprázdněni neodkladnou a nutnou činností na oddělení a z těchto důvodů se nebudou moci bezprostředně věnovat příchozím pacientům na Lékařské službě první pomoci pro děti a dorost," řekla.

Jihočeský kraj tak žádá všechny lékaře, kteří mají platné rozhodnutí o registraci NZZ nebo oprávnění k poskytování zdravotních služeb, aby se podíleli na zajištění lékařské pohotovostní služby, lékárenské pohotovostní služby a pohotovostní služby zubních lékařů v ordinacích poskytovatelů zdravotních služeb pověřených organizací pohotovostních služeb.