A také nejspíš nejstarší volební komisař na Táborsku: Jiří Jäger totiž příští rok oslaví dvaadevadesát let. Ani jako volební komisař není žádným nováčkem: poprvé se jím stal už v květnu roku 1946.

„To byly poslední svobodné volby, pak už jsem se práce komise neúčastnil,“ vysvětluje. Tenkrát jej do komise nominovali národní socialisté.

„Měl jsem právě osmnáct. Ty volby ale už nebyly úplně svobodné, mohlo se vybírat pouze ze čtyř stran,“ dodává. S necelými čtyřiceti procenty tehdy zvítězili komunisté a dva roky nato následoval komunistický puč. Jiří Jäger se pak věnoval práci projektanta a konstruktéra, při níž navrhoval průmyslové kotle.

Znovu se do ní zapojil až po listopadové revoluci jako člen Občanského fóra a zůstal jí věrný. Voliči jej tak mohou potkávat už přes čtvrt století. A co se za ta léta změnilo?

„Akorát holky jsou čím dál hezčí,“ říká Jiří Jäger. A dodává, že obzvlášť tehdy, když chodí sukních. „Letos to ale bylo slabší, sukně jsem viděl snad jen na dvou členkách volební komise,“ uzavírá se smíchem.