„Jsem tak trochu nervózní, to přiznávám. A chtěla bych se dostat do finále. Ale hlavně kvůli dětem z mé třídy a jejich rodičům,“ říká Hana Křenková.

Přitom o její účasti v soutěži samotné rozhodly děti z její třídy. Neptaly se, prostě sehnaly pro svoji učitelku během týdne 180 podpisů a pak jí svůj čin ohlásily při hodině. „Neměla jsem daleko k tomu, abych se samým údivem posadila. Bylo to neskutečné překvapení,“ vzpomíná Hana Křenková.

Nicméně se stalo a Hana Křenková se dokonce 20. února stala nejoblíbenější učitelkou na jihu Čech. Ve čtvrtek 1. března se bude Ministerstvu školství ČR v Praze snažit ohromit porotu a postoupit ze šesti účastníků do finále. Bude muset splnit zadané úkoly a přijet vybavena třemi věcmi, které charakterizují vzájemný vztah učitelky a třídy. Zatím je to tajemství, ale můžeme prozradit, že svoji úlohu hraje například horolezecké lano. Těžko předvídat, jak vše dopadne, ale jedno ví Hana Křenková už nyní: „Měla jsem obrovské štěstí nejen na děti, ale také rodiče, kteří nám pomáhají a podporují i při běžných věcech. Všem za tohle moc děkuji, protože taková věc se opravdu moc často nestává.“