Steiner v nich vysvětluje: „Jsem činný už čtyřicet let za CSU v pasovské komunální politice. Mnoho lidí mě motivovalo, abych ,vhodil klobouk do ringu´ , protože věří, že bych byl dobrým šéfem.“ Na otázku, co ho na politice přitahuje, říká: „Rád dělám věci, kterými vzniká něco nového, většího a inovativnějšího. To, že pracuji třináct let pro turistiku v Linci, proměnilo můj pohled na Pasov. Něco bych si tam s sebou vzal…“

Anna a Lukas

byli loni nejoblíbenějšími jmény pro děti v Linci. Annu si „pořídilo“ 39 rodičů, Emilii 30, Elenu 26, Marii 24, Sophii 22, Sarah 19, Emmu 17, Lauru, Leu a Lenu 13. Z kluků vyhrál Lukas 24, následovali David 23, Jakob 22, Elias 21, Alexander 18, Jonas a Niklas 16, Matteo a Tobias 15, Paul 14. Aktuálně žije v Linci 2451 Marií, 1616 Ann a 1419 Elisabeth, z mužů 1767 Michaelů, 1721 Christianů a 1641 Thomasů.

Docela teplý leden

Uplynulý leden patřil v Německu k deseti nejteplejším od začátku měření a byl jedním z nejsušších za posledních deset let, napsala PNP. Měl průměrně 3,3 stupně, což je o 3,8 stupně nad dlouholetým průměrem, řekl mluvčí WetterOnline Matthias Habel. Region kolem Pasova ale patřil k nejstudenějším v SRN, tady měli průměrně nulu.

Dál tajemný kadet

Odkud jel a kam…?!Zdroj: Deník/repro PNP

O nálezu vraku Opelu Kadett v prosinci v rybníku ve Stephansposchingu (okres Deggendorf) jsme na webu psali. Jeho původ se ale zřejmě nepodaří objasnit, napsala PNP. Policie uvedla, že na vozidle byly sice nalezeny identifikační znaky, ale ty vzhledem ke stáří auta nejsou k použití – tak dlouho TÜV a DEKRA informace neukládají, uvedl list. Policie tedy nemá čeho se chytit. Odhaduje se, že auto leželo pod vodou asi dvacet let. Byla v ní láhev coly s minimální dobou trvanlivosti 2002 a plechovka Red Bull, která prošla v roce 2001. "Kromě toho se našlo mnoho rybářských háčků, které se v průběhu let o vrak zachytily a při záběrech utrhly," dodává list. Opel vyzdvihlo asi třicet místních hasičů, zaměstnanci stavebního dvora a policisté na snímku.

Štěstí v jímce

Našli ho až za pár dnů…Zdroj: Deník/repro PNP

Neuvěřitelné štěstí měl 56letý muž z Řezna, napsala sobotní PNP. V pondělí kolem 20. hodiny na cestě domů zabloudil a v areálu drah spadl do šachty hluboké čtyři metry, ze které se sám nemohl dostat. Teprve ve čtvrtek kolem 14. hodiny zaslechli zaměstnanci Německých drah jeho volání o pomoc. Hasiči a záchranáři ho vyprostili dehydrovaného, ale téměř nezraněného a prý v překvapivě dobré kondici, uvedl deník. Jeho pád zbrzdil písek na dně šachty. Už večer mohl opustit nemocnici a jít domů.

K šachtě policie zjistila, že jde o relikt z časů parních lokomotiv a sloužila jako rezervoár vody. Vstup do ní má rozměry 80x80 centimetrů a dolů se rozšiřuje až na 450 cm. Proč nebyla zakryta, policie šetří.

Nechali děti v příkopu

Pětičlenná německá rodina chtěla jet v pátek do Čech, ale skončila s autem v hlubokém sněhu mezi Bodenmaisem a Velkým Javorem – podle policie „ztroskotali“ po pokynech GPM. Jak PNP píše, odtahová služba nemohla kvůli špatnému stavu na silnici vyjet. „Co rodiče potom udělali, nad tím lze jen vrtět hlavou: odjeli taxíkem do penzionu v Čechách a nechali tři děti ve věku 12-22 let samy na místě nehody,“ píše PNP.

„Ty pak vykročily bez světla a mobilů pěšky směrem na Javor. Dvanáctiletý po asi dvou kilometrech bratry ztratil a ačkoliv je hledal všude možně, nenašel. Nejstarší po dlouhé době dorazil do penzionu a vyrozuměná policie, hasiči, záchranná a horská služba začali ve dvě hodiny v noci hledat ostatní. Propátrali celé zásahové území a v pět hodin akci zastavili. Na cestě zpátky ale bratry našli poblíž stěny Javorského jezera a podle Červeného kříže je nezraněné předali rodičům. Ti nebudou stíháni, protože podle policie převzali dozor nad chlapcem zletilí bratři,“ končí list.