VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

19.9.2018

Přijďte na sobotní vietnamský festival

České Budějovice - Festival vietnamské kultury a gastronomie se poprvé uskuteční v sobotu 22. září od 11 hodin na náměstí Přemysla Otakara II. A bude pestrý – nabídne jídlo, kulturu, poznání, zábavu. 

19.9.2018

Parní jízda uzavře Novohradskou

České Budějovice – Nadcházející sobotu se bude v budějovické Novohradské ulici místo automobilů starat o dopravu cestujících parní vlak, využívat ovšem bude jen kolej vedoucí do městské teplárny.

18.9.2018

Den rovných mezd u sousedů

Linec - Ženy zaměstnané na plný úvazek v Pergu musejí pracovat o 105 dnů v roce déle, aby dosáhli stejné mzdy jako muži.

17.9.2018

Nejvíc sousedů chtělo Annu nebo Maximiliana

Linec - Statistik Austria sestavil pořadí nejoblíbenějších křestních jmen novorozeňat v uplynulém roce.

17.9.2018

Komunální a senátní volby jsou již za dveřmi. Jak správně hlasovat?

5. - 6. října čekají občany České republiky komunální volby a někde i 1. kolo senátních voleb (2. kolo proběhne o týden později 12. - 13. října). Není proto na škodu si připomenout, jak správně vyplnit hlasovací lístek. Nutno dodat, že hlasování v komunálních volbách se od jiných voleb liší. Prvním rozdílem je to, že zatímco v jiných volbách mohou voliči své favority kroužkovat, při komunálních volbách se křížkuje. V případě, že budou v daném místě občané volit i do Senátu, je třeba dbát na barvu obálky.

17.9.2018

Ukradl cigarety za desítky tisíc

Blatná – V noci z pátku 14. na sobotu 15. září se pachatel vloupal v Blatné na Strakonicku ve Vorlíčkově ul. do novinového stánku. Ukradl cigarety, tabák i doutníky za bezmála 90 tisíc korun.

17.9.2018

Vydírala mladší ženu. Dost drsně

Strakonice – Z vydírání je podezřelá 47letá žena z Klatovska. Telefonicky od srpna vyhrožovala a vydírala 21letou ženu ze Strakonic.

17.9.2018

Druhý temelínský blok doladí zvýšení výkonu

Temelín – Ve čtvrtek večer přeruší druhý temelínský blok na několik dní výrobu elektřiny. Důvodem jsou úpravy kondenzátoru v nejaderné části elektrárny. Po jeho vyčištění dosahuje elektrárna vyšších výkonů. Deníku to sdělil Marek Sviták, tiskový mluvčí JE Temelín.

17.9.2018

Z Roudného zmizí nakloněná silnice

Roudné - Náročná rekonstrukce nabrala skluz, hotovo by ale mělo být do konce roku.

17.9.2018

V září ještě slunce dosti září

Jižní Čechy – Včerejší pranostika to říká jasně: Ludmila, patronka česká – po létu se stýská. A tak si náramně užijeme tu babí podobu.

17.9.2018

Bujaré veselí vesnice roku a deset let dřiny na ruině kostela: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 15. až 16. září 2018.

16.9.2018

Poslední koupání bylo u sousedů „psí“

Pasov - Plovárna v Augsburgu měla být už týden uzavřena, ale v sobotu 15. září udělala výjimku – za pět eur od páníčků se tu mohli ošplouchat a zaplavat si výlučně psi, píše PNP.

16.9.2018

Z nemocnice utekl třináctiletý svěřenec diagnostického ústavu

Kriminalisté pátrají po pohřešovaném nezletilém svěřenci Dětského diagnostického ústavu Homole nedaleko Českých Budějovic. Jak uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner, mladík utekl v sobotu před 14. hodinou z českobudějovické nemocnice. "Nejedná se o jeho první útěk. Petr Karala má trvalé bydliště v Jihlavě, pravděpodobně tam zamíří," míní Matzner.

15.9.2018

Cestáři musí zdolat sedm překážek

České Budějovice – Nacouvat do garáže, projet bez doteku nejen mezi sudy, ale i prudkou dvojitou zatáčkou. Nejen to musí zvládnout ten cestář, který by se chtěl stát králem cestářů. Jasno o tom, kdo nakonec na trůn usedne, bude už tuto sobotu 15. září.

15.9.2018

Paní Emílii je stejně jako republice

Velikou oslavu narozenin připravili zaměstnanci Domova pro seniory v Kaplici na významnou událost. Paní Emílie Tetourová, která v domově žije, dosáhla obdivuhodného věku 100 let.

15.9.2018

Tábor čeká další uzavírka

Tábor – Od pondělí 17. září se doprava ve městě zkomplikuje. Po uzavírkách Budějovické ulice a části čekanického mostu, které místním přidělávají vrásky na čele od července, lidé od pondělka neprojedou ani „serpentinami“ v Čelkovicích. Až do 21. prosince zde totiž dojde k uzavření silnice číslo III/1371.

15.9.2018

Dva týdny před volbami chtějí vybrat dalšího místostarostu

Týn nad Vltavou – Pár dní před říjnovými komunálními volbami si Vltavotýnští budou zvykat na jméno nového místostarosty. Zastupitelé ho mají volit ve čtvrtek, tedy zhruba dva týdny předtím, než občané určí nové složení zastupitelstva.

15.9.2018

Deštivé dny dokonale obrátily houbařskou sezonu

Jižní Čechy – Přes dva měsíce trpěly lesy i houbaři suchem. Stačilo ale několik vydatně deštivých dnů a situace se dokonale obrátila.

14.9.2018

Knedlíkové dostaveníčko u sousedů

Linec – V Helfenbergu, v regionu Šumavy a Trojzemí, se kuchaři z Jižních Čech, Bavorska a Mühlviertlu, tedy ze tří nejryzejších a nejchutnějších kuchyní světa, sešli v hostinci Haudum k oslavě knedlíku, uvedly OÖN.

14.9.2018

Dobývali, nebo Tábor bránili? To jejich kostry zatím tají

Tábor - Nález lidských ostatků z Příběnické ulice datují archeologové do doby třicetileté války.

13.9.2018

Mistrovství tykví bez šampióna od sousedů

Pasov - Jak náš web informoval, otevřené mistrovství Durynska o největší tykev vyhrál Mario Weishäupl z Waldkirchenu (okr. Freyung-Grafenau) se svou Atlantic Giant o váze 916,5 kilogramu.

13.9.2018

Petr Vachler: Zvířata jsou v určitých ohledech chytřejší než lidi

Strakonice – Letošní pátý ročník benefičního festivalu zdravé výživy, ochrany zvířat a veganství Veget Fest, který se bude konat 15. září na Podskalí ve Strakonicích, se rozhodl podpořit i Petr Vachler, strakonický rodák, producent, scénárista a režisér.

13.9.2018

Cizinky okrádající v Česku cizince a teatrální muži s koženou brašnou: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 12. září 2018.

13.9.2018

Komunální volby: O repete usiluje 4,5 tisíce starostů a jejich zástupců

/INFOGRAFIKA/ Už 42 let vládne Slavkovu na Opavsku jeden muž: Vladimír Chovanec. Nejprve z pozice předsedy MNV, později starosty. V říjnových komunálních volbách se pokusí opět proniknout do místního zastupitelstva. 

12.9.2018

Boj o nekouření u sousedů ve finále

Linec - Prvního října začne v Rakousku týden podpisů sčítacích listů všelidového referenda „Don’t smoke“ v gastronomii, uvedl Volksblatt.

12.9.2018

Ženě regionu chybí porodní domy.

Jižní Čechy - Hana Brožová pracuje přes pět let jako porodní asistentka a provádí ženy předporodní přípravou i porodem po celém Jihočeském kraji. 

12.9.2018

Světový den první pomoci byl zážitkem pro každého.

Písek – Pět stanovišť s hrůznými výjevy silničních nehod, tematické kvízové otázky, přednáška o úrazech v dopravě a praktické informace o první pomoci čekaly v pondělí na účastníky zážitkového programu ke Světovému dni první pomoci v Písku.

12.9.2018

Osazují detektory sledující dopravu.

České Budějovice – Kde se dá zaparkovat? I to se dozvíme díky chytrému systému řízení dopravy.

12.9.2018

Na studentské poměry natočil Daniel Habrda velkofilm.

České Budějovice – Student režie na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku Budějčák Daniel Habrda dokončil svůj magisterský film, půlhodinovou pohádku Z pekla do pekla.

12.9.2018

Nepršelo, letní sezona byla úspěšná.

České Budějovice – Jubilejní šedesátá sezona na otáčivém hledišti v neděli skončila. Další zatočení diváky čeká až 5. června 2019.

12.9.2018

Žena pod pultem a zkáza po cigaretě v ústech usínajícího: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 11. září 2018.

11.9.2018

EXKLUZIVNĚ V DENÍKU: Hotel Golf ve Větřní měl nového nájemce. Ale jen na chvíli.

Větřní - Město po dlouhých letech našlo nájemce Spirovy vily, ve Větřní známé jako bývalý hotel Golf.

11.9.2018

Rekordní tykev u sousedů: 916,5 kg

Pasov - Těžší tykev ještě nikdo v Německu nevypěstoval, uvedla PNP svou zprávu, že Mario Weishäupl z Waldkirchenu (okr. Freyung-Grafenau) představil na otevřeném durynském mistrovství pěstitelů v Nüßleshofu své „monstrum“ druhu Atlantic Giant o váze 916,5 kilogramu. Měl by to být nový německý rekord (starý byl 901 kg), ale snad i světový.

10.9.2018

Uvidíte to nejlepší z Anifilmu

České Budějovice – Pokud jste letos v Třeboni nestihli navštívit mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm, nevadí, to nejlepší z tohoto ročníku můžete vidět od středy i v Českých Budějovicích v Galerii Mariánská.

10.9.2018

Při nehodách zemřeli další dva lidé

Jižní Čechy – Na jihočeských silnicích zemřelo od začátku roku už 42 osob. V sobotu vyhasly dva životy.

10.9.2018

Věž tvrze v Tiché dostane střechu

Pořešín – Další věží na jihu Čech, kterou v novověku opraví středověké stavební práce a postupy podobně jako rožmberskou Jakobínku, bude tvrz Tichá u Dolního Dvořiště.

10.9.2018

Proháněli se na jihu. S veterány závodí pro radost

Jižní Čechy – Pro účastníky 9. ročníku závodu South Bohemia Classic, který ozdobil v sobotu jihočeské silnice, jsou veteráni vášní.

10.9.2018

Jak to chodilo v pravěku: hlinka, mozek a pazourek.

Český Krumlov – Při vstupu do Pivovarské zahrady v Českém Krumlově nevěřím svým očím. Je plná lidí ve zvířecích kůžích, kteří předvádí různá řemesla. V sobotu se tam totiž konal veletrh pravěké a středověké kultury Krumbenowe.

10.9.2018

Stání v rozpuštěném škrobu a Vary zářící všemi barvami: zhlédněte videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 8. až 9. září 2018.

9.9.2018

Co najdou sousedé v železné truhle?

Pasov – O nálezu více než 200 let staré železné truhly těžké zhruba 80 kg a „zavřené jako ústřice“ dvěma zámky při stavebních pracích ve vinařství Juliánské nemocnice ve Würzburgu náš web už psal.

8.9.2018

Krumlovský Solaris je sklizený, bude z něj pozdní sběr

Český Krumlov – Sklizeno, hlásí krumlovští vinohradníci. Letošní horké léto se na kvalitě Solarisu, který vysadili před čtyřmi lety na vinici Na Tramínu, podepsalo v dobrém i špatném.

7.9.2018

Založené ruce na plakátech u sousedů

Pasov - „Markus Söder, bavorský premiér, to dělá, Katharina Schulzeová, jednička kandidátky Zelených, také, a Natascha Kohnenová, špičková sociální demokratka, jakbysmet – na volebních plakátech mají založené ruce,“ zaznamenala PNP.

7.9.2018

Jídelníček musí být na míru

České Budějovice - Minulý týden jsme si v Kavárně Deníku povídali o jídelníčku s nutriční specialistkou Zuzanou Arnoštovou. Ta již několik let pomáhá lidem v boji s nadváhou a obezitou na Obezitologii CB v Českých Budějovicích.

7.9.2018

Děti z klubu Vyšehrad vystavují své práce na úřadě

Český Krumlov - Do konce září je ve vestibulu městského úřadu v Kaplické ul. 439 k vidění výstava prací dětí z Dětského klubu Vyšehrad.

7.9.2018

Slavnosti piva v Písku budou letos poprvé bez plastového odpadu

Písek – Přes dvacet pivovarů dorazí na víkend do Písku. Nebude chybět ani kvalitní jídlo a dobré víno. Letos se navíc můžeme poprvé těšit i na burčák.

6.9.2018

Sousedé verbují studenty z ciziny

Linec - Země Horní Rakousy chce do roku 2023 přilákat 5000 studentů z ciziny především na Keplerovu univerzitu a na odborné vysoké školy, informují OÖN z plánů zástupce zemského hejtmana Michaela Strugla.

5.9.2018

Soused si postavil ve sklepě elektrárnu

Linec - „Ještě nikdy jsem neviděl moře a neměl dovolenou,“ citují OÖN Antona "Toniho" Müllera (79) z Rotteneggu (okr. Urfahr-venkov), když prezentují vodní elektrárnu, kterou si s manželkou Marií za desetiletí usilovné práce vybudovali vlastním nákladem ze staré kovárny na Malém Rodlu.

5.9.2018

Školy se učí vařit žákům zdravé dobroty

České Budějovice – Čočka, mrkev, květák, polenta, cizrna, bulgur či kopr zdaleka nemusí být strašáky na jídelníčcích školních kuchyní. O tom, že i ze zdravých surovin se dají uvařit samé dobroty, se těsně před začátkem školního roku přesvědčily kuchařky z Budějovic i okolních měst a obcí.

5.9.2018

Luxus v olomoucké nemocnici a smíšené pocity z parkování v Brně: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 4. září 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT