Tato čtyřčlenná parta z Pardubic vznikla v roce 1994 a za tu dobu projela prakticky celou republiku a zahrála si na všech předních českých a slovenských festivalech, kromě toho si zahráli například také v Japonsku. V loňském roce vydali svou novou desku Tady to někde je a právě tu přivezou už 17. března do Vimperka, konkrétně do Hotelu Zlatá hvězda, kde vystoupí v rámci tamní tradiční akce Rockpárty. Sluší se také zmínit, že půjde o jedinou jarní zastávku v celém jihočeském regionu!

Vypsaná fiXa VimperkZdroj: facebook

Vypsaná Fixa má zároveň pro pořadatele vimperské Rockpárty speciální hodnotu – šlo o první velkou kapelu, kterou do Vimperka před 7 lety pozvali a od té doby se roztočil kolotoč menších i větších koncertů, které tehdejší studenti regionálních středních škol uspořádali. Nyní už většina z nich pracuje, což jim také rozložení volného času. A právě to je jeden z důvodů, proč tato akce bude zároveň rozlučkou s jedním ze zakladatelů tohoto projektu Šimonem Blaschkem. Po dlouhých 8 letech přenechá organizátorské otěže Michalu Pluščenkovi a Jolaně Kutilové. Smutek ale rozhodně nebude na pořadu dne, ba naopak – vládnout bude dobrá nálada!

Jedno je jisté už nyní – díky nesporným kvalitám Vypsané Fixy a také úsilí vimperských pořadatelů nás opět čeká nezapomenutelný večer! Na viděnou 17. března v Hotelu Zlatá hvězda!

Šimon Blaschko, Vimperk