Ten se v tomto roce uskuteční 19. května na tradičním místě v areálu bývalého letního kina. A ani letos nebudou chybět velká jména!

Nejznámějším interpretem bude kapela Wohnout, která na české scéně působí již od roku 1996 a jejím největším hitem je píseň Svaz českých bohémů. Kromě Wohnoutů dorazí například Trautenberk z Klatov, jejichž vystoupení je vždy nevšední podívaná nebo česká klubová stálice Imodium. Ta představí novou desku Element. Hip hop bude reprezentovat jeho vycházející hvězda Logic se svým parťákem NikTendem. Chybět nebudou ani domácí jména – hudební odpoledne v letním kině zahájí Bára Švarcová s kapelou nebo Medoy Meikoy.

Protože je květen ale ještě za dlouho, připravili si pořadatelé jednu specialitu už na březen. Ačkoliv jsou pořadatelé doma především v hudebních vodách, tentokrát se vydali do cestovatelského prostředí a pozvali oblíbeného excentrického poutníka Ladislava Ziburu. Ten se představí 28. března v Městském kulturním středisku ve Vimperku, kde zábavnou formou povypráví o svém pěším putování po Arménii a Gruzii. Návštěvníky ale rozhodně nečeká popis historie nebo památek, cestovatelská projekce Ladislava Zibury je totiž plná humoru, lidských příběhů a lidové moudrosti. Vstupenky jsou již nyní k dostání v MěKS Vimperk, v Hotelu Zlatá hvězda nebo v síti GoOut.net.

Jedno je jisté už nyní. Jaro ve Vimperku rozhodně nebude nuda!

Spolek MISSION Vimperk