Nic z toho nechybělo prvnímu z jedenácti loutkových představení, které vimperské kulturní středisko uvede v rámci letošního ročníku Vimperského kašpárka. Stejně jako v loňském roce se všechna představení odehrají v romantickém prostředí zámeckých arkád a pohádky jsou rozloženy do všech prázdninových nedělí. Přestože v minulosti nebylo zvykem pohádky v jeden den reprizovat, hned první neděli udělalo kulturní středisko výjimku.

„Pohádky jsou vlastně příběhy, které kdysi nahrazovaly dnešní filmy i novinové zpravodajství. A je pochopitelné, že jinak se vyprávěly malým dětem a jinak dospělým. Proto jsme divadelníky požádali, aby nám jeden a ten samý příběh odehráli pro různé publikum,“ vysvětlila odpolední i večerní uvedení stejného titulu Marcela Becková z MěKS Vimperk.

Po loňském úspěchu vimperského loutkového seriálu se vydařil i start letošního ročníku a na hosínské Divadlo Studna přišla v neděli odpoledne více než padesátka dětí a bezmála stejný počet rodičů. Ti navíc vesměs potvrdili, že se na zámek chystají i následující neděli, kdy s pohádkou Královská moudrost přijede Vítěslav Marčík mladší.

Jaroslav Pulkrábek