Předchozí
1 z 7
Další

Středa 8. května

Fire Jam ve VimperkuFire Jam ve VimperkuZdroj: MěKS Vimperk

Odkaz května 1945

Kdy: od 13 hodin
Kde: Náměstí Volary
Proč přijít: Ukázková jízda vojenské techniky na oslavu 79. výročí konce druhé světové války. Ukázka vojenské techniky, pietní akt.

Uctění památky obětí Pochodu smrti

Kdy: od 13.30 hodin
Kde: Hřbitov Volary
Proč přijít: Pietní akt k uctění památky obětí Pochodu smrti v roce 1945.

Fire jam

Kdy: od 17.30 hodin
Kde: Městský park u ZŠ TGM Vimperk
Proč přijít: Májové setkání u ohně – SHŠ Artego pro vás chystá fire jam. Nečekejte však žádnou ohnivou marmeládu. Jedná se o setkání v parku u Volyňky, které bude spojovat hudba a umělci s ohněm a světly.

Čtvrtek 9. května

Ta naše písnička českáTa naše písnička českáZdroj: KIS Prachatice

Ta naše písnička česká

Kdy: od 18 hodin
Kde: Galerie Dolní brána Prachatice
Proč přijít: První koncert pěveckého uskupení Libuška.
Vstupné dobrovolné

Maria Montessori

Kdy: od 19.30 hodin
Kde: Kino Národka Prachatice
Proč přijít: Lili d´Alengy je obdivovanou kurtizánou, miláčkem pařížské smetánky. Každý muž touží po její pozornosti. Má ale tajemství, které by mohlo její postavení ihned zničit. Má dceru Tinu, která trpí zdravotním postižením. Ze strachu o ztrátu své dlouho budované pověsti drží Tinu v ústraní. Ta už je ale ve věku, kdy se o ni Lili není schopná postarat, možná ani nechce, a proto se rozhodne odjet do Říma. Údajně je tam lékař, který by Tině dokázal pomoci. Po příjezdu s překvapením zjistí, že lékař není muž, jak je v té době běžné, ale žena. Jmenuje se Maria Montessori a vyvíjí revoluční metodu výuky pro postižené děti se závažnou poruchou učení. V rámci vývoje této metody zakládá „Casa dei Bambini“, první školu určenou pro děti, které potřebují speciální přístup. Díky trpělivosti a osobitému přístupu ke každému jedinci, specifickými pomůckami a učením hrou dosahuje úžasných výsledků. Stejně jako Lili, i Maria ale skrývá tajemství. Má totiž nemanželské dítě, což je v tehdejší společnosti naprosto nepřijatelné. Musí se rozhodnout, zda je pro ni důležitější její škola a žáci, nebo vlastní syn. Obě ženy tak spojuje nepřízeň osudu, ale i díky tomu si jsou vzájemnou oporou, společně přepíší historii a vyvolají revoluci ve výuce.
Vstupné: 140 korun

Pátek 10. května

Oldies Disco

Kdy: od 20 hodin
Kde: MěKS Vimperk
Proč přijít: Diskotéka, hraje DJ Trpaslík, soutěže o voucher
Vstupné: 100 korun

Sobota 11. května

Otevírání bunkrů na Soumarském mostě.Otevírání bunkrů na Soumarském mostě.Zdroj: KIC Volary

Otevírání bunkrů

Kdy: v 11.11 hodin
Kde: ŘOP Soumarský most
Proč přijít: Slavnostní zahájení nové sezóny Muzea lehkého opevnění Soumarský most.

Muzeum lehkého opevnění ŘOPÍK "Honzík".
Tip na výlet: Dobové zbraně i uniformy. Bunkr u Volar nabízí jedinečné zážitky

Kolem kolem Netolic

Kdy: od 9 hodin
Kde: Sraz u Muzea JUDr. Otakara Kudrny v Netolicích
Proč přijít: Tradiční cyklistický výlet kolem Netolic. 23. ročník. Trasa měří 39 kilometrů.

Pohádková stezka

Kdy: od 15 do 18 hodin
Kde: Strunkovice nad Blanicí
Proč přijít: DDM Prachatice zve všechny děti, jejich rodiče a prarodiče do pohádky. Do pohádky se vchází u obchodu Coop a pohádková stezka končí v kavárně Na Dražkách.

Cirkus bude

Kdy: od 17 hodin
Kde: Sportovní areál Strunkovice nad Blanicí
Proč přijít: Vystoupení artistické skupiny Mistral. Artisté, akrobaté, fakír, žongléři a vtipní klauni.

Rivalové

Kdy: od 17 hodin
Kde: Kino Šumava Vimperk
Proč přijít: Ve filmu Rivalové od vizionářského režiséra Luca Guadagnina hraje Zendaya roli Tashi Duncanové, bývalé tenisové šampionky, která se stala trenérkou, jež se neštítí své hry na kurtu ani mimo něj. Manželství se šampionem, který je těsně na konci své kariéry (Mike Faist - West Side Story), Tashiina strategie na manželovo vykoupení nabere překvapivý směr, když se musí postavit vymydlenému Patrickovi.
Vstupné: 130 korun

Abigail

Kdy: od 20 hodin
Kde: Kino Šumava Vimperk
Proč přijít: Parta kriminálníků versus malá holka, kterou unesli kvůli výkupnému. Že je výsledek takového souboje předem daný? Nezapomeňte, že děti někdy dokážou být opravdová monstra. Tvůrci hororové lahůdky Krvavá nevěsta natočili další film, v němž se role kočky a myši nečekaně promění. Krást cizí děti je odporný zločin. Krást děti mocných zločinců je navíc nebetyčná hloupost.
Vstupné: 150 korun

4Tenoři

Kdy: od 19 hodin
Kde: Kongresové centrum Prachatice
Proč přijít: Dva držitelé ceny Thálie, pop muzikálová legenda a sólista opery Národního divadla v Praze zpívají hity Karla Svobody a to nejlepší z filmů a muzikálů. Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michael Bragagnolo v novém programu Láska prý, kde zazní také písně z jejich alb, oceněných Zlatou a Platinovou deskou. Špičkový hudební zážitek umocňují doprovázející hudebníci a Unique Quartet. 4 Tenoři jsou hlasy, které musíte slyšet.
Vstupné: 850 korun

Neděle 12. května

Vladislav Toman posílá ze svých cest pohlednice. Jednu z nich má i František Binka.Vladislav Toman posílá ze svých cest pohlednice. Jednu z nich má i František Binka.Zdroj: Deník/Jana Vandlíčková

Fantastická parta

Kdy: od 15.30 hodin
Kde: MěKS Vimperk
Proč přijít: Jedenáctiletý Alfonso, potomek Dona Quijota a jeho tři králíci se spojí s tajnou láskou Victorií a nejlepším přítelem Pančem, aby zachránili své milované město před katastrofou. Pokusí se zastavit zákeřného obchodníka, který pod záminkou blížícího se tornáda přesvědčuje všechny obyvatele města, aby mu prodali svůj dům. Povede se fantastické partě zachránit město a stát se jeho superhrdiny?
Vstupné: 130 korun

Cesta na Pamir

Kdy: od 19 hodin
Kde: Rockclub Prachatice
Proč přijít: Láďa Toman představí novou knihu Hlína, olej, čaj - Pamir Highway Tour z cesty tentokrát do Tádžikistánu na Pamir Highway. Krom promítání fotek se posluchači dočkají i obsáhlého komentáře. Fajn program na nedělní večer. A dobrý důvod jít i v neděli do hospody.

Vladislav Toman posílá ze svých cest pohlednice. Jednu z nich má i František Binka.
Z Čech na Pamir a zpět. Šestnáct tisíc kilometrů Ládi Tomana za čtyřicet dva dní

Pondělí 13. května

Dokonalá fraška.Dokonalá fraška.Zdroj: KIS Prachatice

Vimperský máj – slavnostní zahájení

Kdy: od 19 hodin
Kde: Pivovar Vimperk
Proč přijít: Slavnostní zahájení Vimperského máje s vystoupením tanečních kroužků fitness centra „Move To Live".

Týden respektu k porodu

Kdy: 14 až 20 hodin
Kde: Rodinný klub Tukan Prachatice
Proč přijít: Připojte se během Světového týdne respektu k porodu na sérii přednášek, besed a workshopů zaměřených na téma přípravy k porodu, psychiky při porodu a sebepéče v šestinedělí. Program události zahrnuje: 15 hodin Psychická příprava k porodu, 16 hodin Prevence nástřihu, rizika aniballu - Jana Rošlapilová, lektorka přirozeného porodu, 16.30 hodin Sebepéče v šestinedělí - beseda s dulou Janou Slukovou. 17.30 hodin Sdílení porodních příběhů. V čase 15 až 17 hodin Možnost rebozo masáže s Veronikou Sýkorovou

Philip LaZebnik, Kingsley Day: Dokonalá fraška

Kdy: od 19 hodin
Kde: Městské divadlo Prachatice
Proč přijít: Herbert Gladney strávil deset let prací na knize „Manželství na věky“ a teď je spolu se svou manželkou na turné, které má zvýšit její prodejnost. Ta je mizivá. Navíc se psaní knihy podepsalo na jejich manželství, které vypadá, že „na věky“ nepotrvá. Rozpory se snaží zoufale tutlat, protože kdo by četl manželské rady člověka, jemuž se manželství rozpadá, že? Herbert s manželkou Rebekou se právě ubytovali v dalším hotelu na svém turné a chystají se vystoupit ve večerní show moderátorky Pamely Blairové. Je to show lokálního významu, ale Pam se to snaží změnit a hledá nějakou senzaci, kterou by vytáhla na své hosty. Slídí po hotelu v doprovodu kameramana a čeká na příležitost. Je tak zaměřená na Gladneyovi, že zpočátku přehlédne skandál celostátního významu. Ve vedlejším apartmá se tajně ubytuje senátor a příští kandidát na prezidenta Ryan a hodlá si užít romantické chvíle se svou milenkou. Aby toho nebylo málo, dveře mezi oběma apartmány se dají otevřít a situaci komplikují další postavy: ukrajinská pokojská Nina, bláznivá jeptiška Barbara, která napsala píseň „Manželství na věky“, kterou hodlá zazpívat ve večerní show, hotelový poslíček Bill s fenomenální pamětí na obličeje hostů, a nakonec se samozřejmě objeví senátorova žárlivá manželka s postavou a silou zápasníka. A v tomto momentě už asi všichni diváci v sále ví, čím je tato komedie výjimečná a originální. Na jevišti jsou totiž vždy jenom dvě postavy a divák ke svému úžasu zjistí, že je hrají jenom DVA herci, ONA a ON! Herci střídají role, kostýmy, přízvuky, paruky, masky… Chvílemi jsou převleky a tempo tak rychlé, až si člověk říká, že to není ve dvou možné stihnout, ale inscenace po celém světě dokazují, že to jde.

Úterý 14. května

Lesní vrah přivádí na scénu dalšího reálného zločince Viktora Kalivodu (Michal Balcar)Lesní vrah přivádí na scénu dalšího reálného zločince Viktora Kalivodu (Michal Balcar)Zdroj: se svolením Vernes

Klub pro seniory

Kdy: od 10 hodin
Kde: Domov seniorů Pohoda Netolice
Proč přijít: Magdalena Zronková - Kvízy u kávy - přijďte se pobavit a potrénovat nejen své mozkové závity, ale i protáhnout tělo u kávy.

Vimperský máj - Pěšky Pacifickou hřebenovkou

Kdy: od 19 hodin
Kde: Café Mráz Vimperk
Proč přijít: Cestovatelská přednáška Ondry Předoty o putování západním pobřežím USA.
Vstupné dobrovolné.

Lesní vrah

Kdy: od 19.30 hodin
Kde: Kino Národka Prachatice
Proč přijít: Minimalistické krimidrama sleduje poslední rok života jednoho z nejznámějších českých sériových vrahů, Viktora Kalivody. Ten v roce 2005 zavraždil v lese tři náhodné kolemjdoucí. Lesní vrah, jak se mu přezdívá, pracoval jako policista, vyhrál v soutěži Chcete být milionářem a měl nadprůměrně vysoké IQ. Případu se dostalo velké pozornosti nejen proto, že měl v plánu vystřílet pražské metro ale i proto, že svůj motiv nikdy zcela neprozradil. Dokážeme někdy pochopit, co se odehrávalo v jeho hlavě? Film vychází ze skutečných událostí.
Vstupné: 130 korun

Stovky bobrů

Kdy: od 20 hodin
Kde: Kino Šumava Vimperk
Proč přijít: Sovy možná nejsou tím, čím se zdají být, ale o bobrech to platí dvojnásob. Příběh z nelítostné doby, kdy příroda byla ještě nepokořená a plná nebezpečí, pojednává o palírníkovi jablkovice, který přijde o vše, ocitne se s holou zadnicí v divočině a musí se postupně nalevelovat až na nejlepšího zálesáka široko daleko. Při tom poměří důvtip, síly a houževnatost nejen s živly, ale se stovkami bobrů. Extatickými ohlasy oprávněně provázená indie senzace zahraničních žánrových festivalů, která sklidila nadšené reakce i na české premiéře během Festivalu otrlého diváka, je dílem hyperaktivních fantastů Rylanda Bricksona Colea Tewse a Mika Cheslika. Ti na sebe upozornili již prvním celovečerním projektem, fantasmagorickou explozí low-cost obrazotvornosti Příšera z Michiganského jezera, kde se prolínala láska ke klasickým béčkovým monster filmům se stylem Karla Zemana a Guy Maddina.
Vstupné: od 70 korun