Návštěvníci zhlédli početný průvod hasičů, který odstartoval od místního zdravotního střediska a po druhé hodině odpolední dorazil na hřiště SK Lhenice. Zde se mohli zájemci dozvědět vše o historii místního sboru. Svůj prostor dostal mimo jiné i místostarosta městyse Miroslav Šístek, který hasičům poděkoval za dlouhodobou vynikající práci. „Je to rozhodně chvályhodná činnost, kterou pro náš městys a všechny jeho obyvatele hasiči dělají,“ hodnotil místostarosta.

Z místního hřiště si řada členů sboru odnesla i vyznamenání, a to v podobě pamětních listů a medailí za vynikající práci.

„Dobrovolného hasiče dělám už asi dvacet let. Tato práce mě naplňuje. Je velice různorodá. Nebojujeme pouze s ohněm, ale v poslední době především s vodou. Přívalové deště udělaly své,“ uvedl člen Sboru dobrovolných hasičů Lhenice Jiří Záňa s tím, že nejenom kvalitní vybavení, ale hlavně celá řada zkušeností, dělají z lhenických hasičů velice kvalitní sbor.

Nechyběla ani ukázka hasičské techniky, a to od historických vozů až po současné vybavení sboru. „Celý program se mi velice líbil.Nejvíce asi historické vozy. Dnešek jsem si nemohla nechat ujít, protože můj přítel je členem místních hasičů. Rozhodně si všichni podobnou slavnost zaslouží,“ popsala své pocity Kristýna Strolená z Plzně.