Ještě před tím, než došlo k samotném křtu ale vedení města Prachatice poděkovalo České písni za skvělou reprezentaci města nejev v České republice ale i v zahraničí. "Na stejném místě, tedy při předvánočním setkání kulturních spolků jsme před dvěma lety křtili naše první CD, tak jsme si křest nového propagačního materiálu České písně chtěli při takové příležitosti zopakovat," řekl za Českou píseň jeden z jejích protagonistů Jaroslav Černý. Do křtu dvouletého kalendáře se tak pustili místostarostové Hanka Rabenhauptová a Martin Malý, zastupitel Miroslav Bojanovský, vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu Růžena Štemberková a za Českou píseň Jana Holá.
"Dvouletý kalendář jsme si sami připravili z vlastních fotografií, které zachycují nejzajímavější akce a zážitky v uplynulém roce," přiblížil čtenářům Deníku Jaroslav Černý obsah kalendáře s tím, že obsahová a grafická úprava byla rovněž záležitostí některých členů sboru, a to včetně nápadu o dvouleté aktuálnosti. Kalendář ale není jediným propagačním materiálem České písně. Zájemcům je k dispozici almanach, prospekty, svíčky i keramika s logem sboru. "Větší část nákladů navydání kalendáře nám uhradil projekt z programu Interreg III.A," doplnil Jaroslav Černý k financování.
A kde lze ještě letos slyšet Českou píseň? Nejbližší koncert se uskuteční přímo v Prachaticích, a to 20. prosince v kostele sv. Jakuba, kam společně s Pošumavskou komorní filharmonií připravili Rybovu Českou mši Vánočí. Poslední adventní neděli bude Česká píseň slyšet od 18. hodin pod vánočním stromem na Velkém náměstí v Prachaticích.
Na vavřínech ale sbor neusne ani v příštím roce, čeká ho totiž tradiční velikonoční koncert s Pošumavskou komorní filharmonici, mezinárodní festival v německém Freyungu, festival hudebního romantismu ve Vlachovo Březí a na závěr roku opět vánoční koncerty. "Určitě podnikneme zahraniční zájezd a po umělecké stránce se chceme zaměřit na lidovou tvorbu," přiblížil plány České písně Jaroslav Černý.