Bitva agentur totiž stornovala nejenom vimperský koncert, ale celou plánovanou šňůru. „Před několika měsíci si u nás agentura zastupující skupinu pronajala sál s tím, že uspořádá na své náklady ve Vimperku koncert. Poslala plakáty, vstupenky, zajistila si pořadatelskou službu i hasiče. Komunikace s ní byla sice trochu obtížnější, ale nakonec se zdálo vše v pořádku,“ vysvětlil úlohu kulturního střediska v kauze Agrebi´s Petr Moravec.
Poklidná příprava akce trvala až do pondělka, kdy přišla elektronickou poštou zpráva o nekompetentnosti a podvodném jednání agentury. „Ten e-mail byl rozesílán hromadně asi stovce příjemců. Agenturu se nám podařilo sehnat až včera, a tak jsme se dozvěděli čistě náhodou a pouze z naší iniciativy, že koncert nebude,“ pokračoval Moravec.
Ve sporu jde o to, že agentura, která o sobě tvrdí, že je jediným zástupcem skupiny, obviňuje Agrebi´s z nereálných finančních nároků, a to i přesto, že zájem o ni je minimální.
Skupina zase kontruje tím, že agentura je v přípravě diletantská, a proto na koncerty nikdo nechodí. Protože rockeři nedostanou zaplaceno podle dohody, lze si domlouvat koncerty pouze přímo s ní. „Je to nepříjemná záležitost, ale bohužel jsme v tomto případě pouhým pronájemcem sálu a nemůžeme nijak reagovat, pouze si agenturu i skupinu zapsat do pomyslné černé knihy,“ dokončil informaci o zrušeném koncertě Petr Moravec.
Protože v předprodeji nebyl prodán jediný lístek, nemá naštěstí kulturní středisko problém s navracením vstupného.