Formou velkoplošné projekce starých fotografií se návštěvníci Toulek mohli podívat, jak město vypadalo před více než půl stoletím, či dokonce ještě dříve.
„Oproti minulému pořadu o Vimperku, který se zde promítal před rokem, jsme vyměnili téměř polovinu snímků a hlavně ho obohatili o mnoho zajímavých informací, které pro návštěvníky byly mnohdy vskutku překvapivé. Zaměřili jsme se hlavně na přiblížení událostí, kterými tenkrát město žilo a na proměnu jeho architektury,“ představil zatím poslední díl Toulek starou Šumavou Petr Moravec z Městského kulturního střediska ve Vimperku.
To si na pomoc pozvalo autora právě vydávané knihy o starém Vimperku a využilo jeho bohaté sbírky starých pohlednic.
Mnoho informací
„Díky panu Hajníkovi jsme měli k dispozici na třináct set fotografií a jeho znalosti o Vimperku jsou obdivuhodné. Vzhledem k tak velkému množství informací jsme se už nedostali k okolním osadám, které k městu Vimperk patří a ani k osobnostem a nejrůznějším spolkům. I tak se pořad protáhl na více než tři hodiny. Navíc projekci doplnila i výstava téměř tří stovek originálů starých pohlednic města,“ pokračoval v popisu pořadu Petr Moravec.
Šumava za války
Nevyužita tak zůstala řada záběrů, která by vydala na další zajímavé povídání o minulosti města, tentokrát zaměřená na jeho obyvatele a také jeho kulturní život.
Další plány
„Je to námět na další díl, nicméně v nejbližší době asi na řadu nepřijde. Spíše bychom chtěli v květnu připravit Toulky, které by se vrátily na Šumavu v době, kdy končila druhá světová válka a přiblížit tímto způsobem události, které ji doprovázely či předcházely,“ nastínil plány vimperského kulturního střediska na měsíc květen Petr Moravec.