„Z tohoto důvodu jsme zvolili prostředí arkád, kde jsou sice mnohem horší technické podmínky, ale prostředí se nám zdálo z pohledů turistů atraktivnější. Tím byl i ovlivněn výběr fotografií a diváci měli možnost vidět to nejzajímavější z předchozích třech projekcí věnovaných Vimperku,“ vysvětlil stěhování na zámek technik kulturního střediska David Zavřel.

Nicméně na své si přišli pravidelní návštěvníci Toulek z řad domácího publika. Autor pořadu Roman Hajník totiž zařadil i zcela neznámé záběry a jeho výklad odkryl i málo známé informace z dějin Vimperka minulého a předminulého století.

„Chtěli jsme více než jindy hovořit i o lidech, kteří zde žili a na mnohé žádosti jsme připravili i několik srovnávacích fotografií. Novinkou také byla část věnovaná povodním ve Vimperku,“ přiblížil pořad Roman Hajník.

Pořadatele zaskočil zájem o projekci, kdy řešili problém kam návštěvníky usadit a tak lze předpokládat, že další díl výletu do historie Vimperka na sebe nedá dlouho čekat.

„Vzhledem k tomu, že šlo víceméně o výběr z předchozích dílů, čekali jsme mnohem menší návštěvnost a nakonec přišla téměř stovka diváků. Na podzim se tedy asi zas k promítání o Vimperku vrátíme a tentokrát by bylo zajímavé podívat se na stavbu silnice a mostu, který vede přes Vimperk na Strážný a obraz města výrazně změnil,“ slíbil pokračování Roman Hajník.

Toulky starou Šumavou se na zámek vrátí ještě 14 srpna a to v díle věnovanému území od pramenů Vltavy po Strážný.