Svým repertoárem přesvědčil mezinárodní porotu, složenou z hudebních odborníků a muzikantů k ohodnocení tohoto perfektního výsledku. Porotci a posluchači vyslechli pět soutěžních skladeb z repertoáru souboru. Skladby zasahovaly hudebně i stylově široké spektrum žánrů, což je ostatně pro Klarinetový soubor Prachatice zcela typické. Naprostou drtivou většinu svých skladeb hraje ve svých vlastních originálních úpravách, což bývá zpravidla také velmi kladně a pozitivně hodnoceno.

V rámci festivalových dnů vystoupil nejen v soutěžním klání, ale zahrál si také na společném koncertě účastníků festivalu, kteří pocházeli z různých evropských zemí. Zároveň byl pozván organizátory na prohlídku okolí Wolinské oblasti severního Polska. Navštívil zde také mnoho významných míst a pamětihodností této oblasti s komentovanými výklady.

Klarinetový soubor Prachatice za svou téměř jedenáctiletou dráhu získal již celkem třináct zlatých a třI stříbrné. Navštívil tak většinu evropských zemí a účinkování v Polsku si zopakoval po dvou letech, kdy se stal také vítězem tohoto mezinárodního festivalu s oceněním Grand Prix.

Soubor se nyní chystá vystoupit v Bratislavě v rámci projektu města Prachatice s názvem Salve a také na koncertě festivalových Dnů Aloise Háby ve Vizovicích na Moravě.

Jan Hovorka