Prachatičtí se na oslavy Milénia připravují už zhruba rok a půl. "V souvislosti s oslavami jsme připravili logo Milénia, a to budeme oficiálně používat ve třech jazykových verzích, začátkem května logo odsouhlasili prachatičtí radní," zkonstatoval prachatický starosta Jan Bauer s tím, že logo vzešlo z jednání s představili německých partnerských měst prachatické větve Zlaté stezky.

Oslavy se sice uskuteční až příští rok, ale odbor kultury, školství a cestovního ruchu pod vedením Růženy Štemberkové již v současné době intenzivně pracuje na programu oslav Milenia. "Již nyní víme, že jsme získali grant. Tyto peníze použijeme na cestu soumarů, kteří by měli v příštím roce projít celou trasu pěšky, stejně jako tomu bylo v dávných dobách," poodhalila část připravovanéh programu Růžena Štemberková s tím, že karavana soumarů půjde z Pasova do Prachatic přibližně týden a bude nocovat v různých městech po trase Zlaté stezky.

Už nyní je také jisté, že získané peníze z části zaplatí nové oblky pro soumary, jejich ubytování a stravu a zároveň zbude také na různé propagační předměty. "Do karavany mají zájem zapojit se také Italové a Švýcaři, kteří povezou sůl," upřesnila koordinátorka projektu Štemberková. Doplnila, že výročí v příštím roce čeká také Slavnosti solné Zlaté stezky, které každoročně pořádá prachatická radnice. Oslaví totiž dvacet let od svého vzniku. "Změníme i koncepci slavností, ale to si zatím ještě nechám jako překvapení," řekla Štemberková.

Další nové informace o Miléniu Zlaté stezky budeme pravidelně doplňovat.