Předchozí
1 z 8
Další

Úterý 23. května

Bleší trh
Prachatice, KreBul od 9 do 16 hodin
Tradiční akce v prachatickém Domě na křižovatce u Štěpánčina parku. V nabídce budou také nové věci z KreBul Obchůdku.

Psí kamarád
Prachatice, park Mládí od 16 hodin
Kroužek psí kamarád při Domu dětí a mládeže v Prachaticích připravil v parku Mládí u dopravního hřiště ukázky práce záchranářkých psů. 

Spokonožka aneb Co udělat pro spokojené nožky
Prachatice, Rodinné centrum Naomi od 17 hodin
Praktický a zábavný seminář Květy Kadlecové pro každého, kdo chce vzít své nohy do svých rukou a vědomě ovlivňovat své tělo i duši. Čas s reflexní terapií a dalšími samoléčebnými metodami.

Znovu se zamilovat
Prachatice, Kino Národka od 19.30 hodin
Vstupné: 140 korun
Co kdyby náhodná textová zpráva vedla k lásce vašeho života? V romantické komedii Znovu se zamilovatse Mira Rayová vyrovnává se ztrátou svého snoubence a posílá několik romantických zpráv na jeho starémobilní číslo, aniž by věděla, že číslo bylo přiděleno k novému pracovnímu telefonu Roba Burnse.Novináře Roba krása upřímných slov uchvátí. Když dostane za úkol napsat profil megahvězdy Celine Dion(která hraje sama sebe ve své první filmové roli), požádá ji o pomoc při vymýšlení způsobu, jak se s Mirouosobně setkat a získat její srdce.

Bombastický Johan
Vimperk, Kino Šumava od 20 hodin
Vstupné: 110 korun
Výbušná komedie o životě Johana, maloměstského samotáře s citem pro dynamit, který se dostává do neustálého konfliktu s venkovskou komunitou. Johan, který v mládí osiřel, je vychováván svou tetou a strýcem a po celý život se snaží najít své místo ve společnosti a vyrovnat se s celoživotní neopětovanou láskou k dívce ze sousedství, kterou během svého mládí málem rozmetal na kusy.

Středa 24. května

Pasování na žáky TGM
Vimperk, Městské kulturní středisko od 15.30 hodin
Slavnostní uvítání budoucích žáků 1. ročníku ZŠ TGM Vimperk.

Petra Klabouchová
Vimperk, Městská knihovna od 17 hodin
Autorské čtení spisovatelky a novinářky Petry Klabouchové doprovodí skvělý italský zpěvák a kytarista Marco Mendess.

Country v parku
Prachatice, altán ve Štěpánčině parku od 15 hodin
Veřejná zkouška seniorského souboru SenSen Prachatice s výukou country tanců.

Cestujeme s písničkami zpod taláru
Prachatice, Radniční sál Staré radnice od 17.15 hodin
Vstupné: 80 korun
Koncert a beseda s JUDr. Ivo Jahelkou. Akci pořádá Městská knihovna v Prachaticích, kde je také možné zakoupit vstupenku. 

Čtvrtek 25. května

Na Kvíz
Prachatice, Klub 111 od 19 hodin
Vstupné: 100 korun
Zábavná vědomostní hra pro týmy o čtyřech až šesti hráčích. Nalijte si to do hlavy trochu jinak! 5 kol, 51 otázek, fajn ceny, styloví moderátoři, stovky témat. Kapacita je omezená. Povinná rezervace s názvem týmu musí být předem: Rezervace Na Kvíz 

Rozhýbej svůj jazýček
Prachatice, RC Sluníčko od 15 hodin
Přednáška na téma jak na správný vývoj řeči u dětí. Přednáší speciální pedagog Pavla Košková.

ZUŠ Open
Vimperk, Městské kulturní středisko od 18 hodin
VII. ročník celostátního festivalu Základních uměleckých škol ve veřejném prostoru, při kterém ve Vimperku vystoupí komorní soubory.

Muž, který stál v cestě
Prachatice, Kino Národka od 19.30 hodin
Vstupné: 140 korun
Strhující příběh lékaře a politika Františka Kriegla zachycuje dramatické události 21. srpna 1968, kdy byl vnoci společně s čelními představiteli KSČ (Alexander Dubček, Oldřich Černík, Josef Smrkovský, JosefŠpaček, Bohumil Šimon) zatčen a unesen do Moskvy. Byl jediným československým politikem, který se vzajetí i pod hrozbou likvidace postavil Leonidu Iljiči Brežněvovi a nepodepsal Moskevský protokol,dokument, jenž znamenal souhlas s okupací Československa. Filmové drama v hlavní roli s TomášemTöpferem odhaluje zrůdnost komunistického režimu se zaměřením na hrdinu Pražského jara anejvyhrocenější úsek jeho života i novodobých dějin Československa.

Pátek 26. května

O malém bobrovi
Prachatice, Vila DDM od 16 a od 17 hodin
Vyprávění z cyklu pojďte s námi do pohádky pro rodiče s dětmi podle pedagogiky Franze Ketta s Lucií Jiráňovou a Jitkou Novákovou.

Master & Master: Design v srdci, řemeslo v krvi
Prachatice, Galerie Neumannka, vernisáž výstavy od 18 hodin
V duchu pragmatické elegance – nábytek a interiérové doplňky značky Master & Master odrážejí snahu vytvářet solidní, nadčasově atraktivní interiérové objekty, které vsouladu s tvůrčím konceptem vycházejí z půvabu funkčního minimalismu a poctivého low-tech řemesla. Díky spolupráci s předními designéry, jako je Jiří Pelcl, Lucie Koldová nebo studio Herrmann & Coufal, tak v Zábřehu na Moravě vznikají unikátní kolekce, které voblasti bytové kultury vytvářejí působivý odraz současné české designové scény. Svým způsobem to ostatně dokládá prestižní ocenění titulem Výrobce roku, který značka Master & Master získala v rámci udílení cen Czech Grand Design v roce 2020 a 2022.

ZUŠka otevřena!
Prachatice, areál na Parkáně, od 14 do 20 hodin
2. ročník minifestivalu prachatické ZUŠky, který je součástícelorepublikového happeningu základních uměleckých škol ve veřejném prostoru „ZUŠOPEN“. 

Muzejní noc 2023
Prachatice, Prachatické muzeum a Muzeum české loutky a cirkusu, od 17 hodin
Tématem letošní muzejní noci jsou řemesla staré Šumavy. Návštěvníci budou mocipozorovat při práci mistry řemesel, která už nejsou běžnou součástí našich životů. Uvidíte drátenictví, košíkářství, tkaní a předení, drátování, výroba holubiček ze štípaného dřeva, vinutí korálků páteříků nad kamenem, ale i pečení buchet a česnekových placek. Budete si moci zazpívat s harmonikářem, nebo s kapelou Bonsai č. 3. A nebudou chybět ani komentované prohlídky.

Absolventský koncert
Vimperk, sál ZUŠ od 17.30 hodin
Absolvenstký koncert hráčů na klavír a elektronické klávesové nástroje. 

Život pro samouky
Vimperk, Kino Šumava od 20 hodin
Vstupné: 140 korun
Život po čtyřicítce s nadhledem a pořádnou dávkou sarkasmu. Hlavní postava Klára umí být ve čtyřiceti pořád stejně nejistá a zmatená jako v osmnácti, jenom už to nevypadá tak roztomile. Její manželství ze dne na den skončí a ona se znovu ocitne v nepředvídatelném světě randění a trapasů. Do toho vychovává dvě dcery, snaží se přežít řeči své mámy a radit jí začne úžasná vztahová koučka.

Sobota 27. května

Šumavský Pivo & Burger festival 2023
Vimperk, areál bývalého pivovaru od 11 do 21 hodin
Vstupné: 100 korun včetně sklenice, 50 korun bez sklenice
Ochutnávka piv a burgerů. Pořádá spolek Marcipáni.

Městské trhy
Prachatice, Velké náměstí od 8 do 12 hodin
O hudební doprovod se postará kapela Husmeni.

Setkání železničních modelářů
Vimperk, hotel Zlatá hvězda od 9 hodin
Vstupné: 50 korun
Výstava železničních modelů, provoz modulového kolejiště, doprovodný program.

Tradiční oslava letnic
Staré Prachatice, hřiště u hasičské zbrojnice od 16 hodin
V „trojosadí“ Staré Prachatice - Ostrov - Městská Lhotka i letosproběhne stavění máje během svátku letnic, které  připravují pořadatelé ze Staroprachatského a Ostrovského spolku na obvyklém místě u hasičské zbrojnice. Věrni tradici máj připraví chlapci a muži z vesnice, zdobení pak mají nastarosti místní děvčata a dívky. Důležité je však také májku uhlídat až do rozbřesku, kterým začne křesťanský Boží hod svatodušní. V lidovém pojetí jde o oslavu vrcholícího jara, přírody a první sklizně. 

Neděle 28. května

Setkání železničních modelářů
Vimperk, hotel Zlatá hvězda od 9 hodin
Vstupné: 50 korun
Výstava železničních modelů, provoz modulového kolejiště, doprovodný program.

Dětský den
Vimperk, Městský park u ZŠ TGM od 13 hodin
Odpoledne plné her, soutěží, tvoření a poznání. Můžete se těšit na boulderovou lezeckou stěnu, hasiče, policisty a záchranáře. Na dopravním hřišti budete moc získat dětský řidičský průkaz. Děti z kroužků DDM Vimperk nám ukáží, na co se tento školní rok zaměřily, a také uvidíte, jak umějí dovádět někteří psí kamarádi. V místě nebude chybět občerstvení.

Pondělí 29. května

Absolventské vystoupení
Prachatice, Městské divadlo od 18 hodin
Vstupné: 100 korun
Absolventské taneční představení žákyň tanečního oboru ZUŠ Prachatice v Městském divadle. 

Úterý 30. května

Malá mořská víla
Prachatice, Kino Národka od 16 a od 19 hodin
Vstupné: 120 nebo 130 korun
Malá mořská víla je oblíbený příběh Ariel, překrásné a zvídavé mladé mořské víly toužící podobrodružství. Nejmladší a zároveň nejsvéhlavější z dcer krále oceánů Tritona touží poznat svět na souši,a tak vyplouvá na hladinu. Při jedné z takových výprav se zamiluje do šarmantního prince Erika. Přestožemají mořské víly zapovězeno stýkat se s lidmi, Ariel se rozhodne poslechnout své srdce. Uzavře dohodu sezáludnou mořskou čarodějnicí Uršulou, která jí umožní poznat život na souši, ale přitom tajně usiluje oArielin život, jakož i královskou korunu jejího otce.

Katedrála
Vimperk, Kino Šumava od 20 hodin
Vstupné: 100 korun
Filmový portrét muže, který vlastnoručně postavil chrám velký jako Sagrada Família. Píše se rok 1961 a 28letý Justo Gallego se rozhodne, že v malém městě na předměstí Madridu postaví katedrálu. Příštích 60 let svého života věnuje veškerý svůj čas a energii její stavbě. Zatímco ho všichni považují za blázna, Justo promění tento výstřední nápad ve skutečnost a vlastnoručně vybuduje katedrálu velikou jako Sagrada Família. Bez jakéhokoliv architektonického vzdělání se tak zapíše do dějin Španělska, kde grandiózní stavba vytvořená z recyklovaných materiálů stojí. Vizuálně strhující a divácky velmi vděčný dokument využívá mnoho archivních materiálů a plasticky zachycuje příběh nekonečné vůle a odhodlání.