PONDĚLÍ (27. února)


Žernovice

Po nedělním karnevalu pro děti pokračuje masopustní veselí v Žernovicích i v pondělí. Tradiční masopustní průvod projde obcí v pondělí 27. února, odchod masek je v půl dvanácté z místního pohostinství.

ÚTERÝ (28. února)

Jáma

Bez masopustu se neobejde ani dodržování tradičních zvyklostí v Jámě a okolí. Tady chystají masopust na úterý 28. února. Začne se tradičně průvodem masek od 13 hodin. Od 19 hodin začíná maškarní merenda za doprovodu Doubravanky. O půlnoci se pak všichni rozloučí s Masopustem. Vstupné na večerní merendu je 70 korun, masky zaplatí jen 40 korun.


Svatá Maří

Po Trhoníně a Štítkově se masky při masopustním průvodu vydají také po Svaté Maří. Sraz masek do masopustního průvodu ve Svaté Maří a okolí je v 9 hodin před místním hostincem. Odtud maškary vyrazí po všech osadách. K večeru se vrátí zpět do Svaté Maří, v sále Hostince je totiž naplánovaná Masopustní zábava. Začít by se mělo podle příchodu průvodu nejdéle v 19 hodin. Hrají Duo Návraty.

Žernovice

Definitivní tečku za masopustem udělá v úterý večer tradiční masopustní zábava, na kterou zve Veselá masopustní společnost. Zábava se koná v sále místní hospody od 19 hodin. Hrát bude k tanci i poslechu Malenička company, vstupné činí 80 korun.

Dub

Masopustní průvod chystá také STROOM Dub. Masky se začnou připravovat ve 13 hodin, aby zhruba úpůl hodiny poté vyrazily v průvodu po centru městyse.